WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
graphic show phone displaying photos

Większość z nas jest aktywna w mediach społecznościowych. To właśnie tam dzielimy się z innymi swoim codziennym życiem, śledzimy relacje, które wydają nam się interesujące, czerpiemy inspirację. Jeśli chcesz zwiększyć zasięg i rozpoznawalność swojego ośrodka glampingowego, wystarczy zrobić jedno… Po prostu bądź aktywny w mediach społecznościowych!

Idealne trio

Instagram: Szukasz idealnego narzędzia do promocji luksusowego ośrodka wypoczynkowego? Odpowiedzią na Twoje potrzeby będzie… Instagram! Aplikacja daje możliwość pozyskiwania nowych klientów, utrzymywania kontaktu z osobami, które już odwiedziły Twój ośrodek oraz reklamowania Twojego biznesu. To idealny sposób, by zbliżyć się do ludzi, zainteresować ich swoją ofertą i wspólnie stworzyć wyjątkową społeczność.

Facebook: Ten jest bardziej biznesowy. Obecnie większość osób aktywnych w internecie korzysta z Instagrama. Nie oznacza to jednak, że powinieneś/-naś zrezygnować z Facebooka. Zamieść ciekawe zdjęcia i opisy na swoim profilu, pochwal się nagrodami, jakie zdobył Twój ośrodek. Jeśli chcesz, możesz połączyć swój profil z Instagramem, dzięki czemu publikując wpis w jednej z aplikacji, automatycznie pojawi się on w drugiej- mniej pracy, większe zasięgi!

Pinterest: Każdy lubi oglądać zdjęcia i czerpać z nich inspirację. Możesz zachęcić ludzi do swojego ośrodka, będąc aktywnym na Pintereście – skarbnicy zdjęć i inspiracji. Wystarczy, że posiadasz niepowtarzalne zdjęcia swojego kurortu i udostępnisz je. W ten sposób dotrzesz do licznej grupy osób zainteresowanych glampingiem, podróżami, luksusowymi wnętrzami, przyrodą, a przede wszystkim- do potencjalnych Gości.

Korzystaj z hashtagów

Używanie hashtagów w mediach społecznościowych to jedna z najskuteczniejszych metod, aby promować swój biznes. Kluczem do sukcesu jest ich właściwy dobór. Wstawiając nowe zdjęcie jeden ze swoich profili w mediach społecznościowych, dokładnie zastanów się, do jakich odbiorców chcesz dotrzeć. Przeanalizuj, co przedstawia zdjęcie i do jakiej kategorii można je przypisać.

Przykład: Wstawiasz zdjęcie swojego pięknego wnętrza kopuły geodezyjnej. Używaj hashtagów, takich jak: #interiordesign #interior #interiorinspiration #interiordecor, ale nie zapomnij też o podstawach, a zatem użyj hashtagów: #glamping #glampinglife #glampingnotcamping #staycation #travel #travelgram #resort itp.

Od czasu do czasu możesz też sprawdzić, jakie hashtagi są aktualnie popularne na każdym z portali i zacząć z nich korzystać.

Oznacz, udostępnij, linkuj

Opublikuj ponownie (repostuj) zdjęcia dodane przez Twoich Gości na Instagramie i oznacz ich profile. Nie wahaj się opublikować na Facebooku post zawierający piękne zdjęcie zrobione przez uroczą parę, która spędziła weekend w Twoim kurorcie. Publikuj, co chcesz i zainspiruj cały świat używając Pinteresta! Pamiętaj jednak, aby dodać link do zdjęcia osoby, która je zrobiła.

Zatrudnij fotografa

Jeśli publikowane przez Ciebie zdjęcia nie przyciągną uwagi użytkowników mediów społecznościowych, wszystkie powyższe punkty nie zapewnią Twojemu luksusowemu kurortowi dużego zasięgu i popularności. Dlatego, jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie wykonać niesamowitych zdjęć kurortu, warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnego fotografa. Być może któryś z Twoich Gości wykonuje ten zawód? A może Twój najlepszy przyjaciel uwielbia robić piękne zdjęcia i chętnie Ci pomoże? Możliwości jest mnóstwo!


Zainteresował Cię ten wpis?

Przeczytaj pozostałe artykuły z tej serii:

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
Brynteg Glamping Resort
9 Powodów Dlaczego Warto Zainwestować w Kopuły Geodezyjne do Glampingu!
4 lutego 2022
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu