WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę

Glamping jako pomysł
na dochodowy biznes

Chociaż „Glamping” jest stosunkowo nowy, obecnie uznaje się go za samodzielny sektor na rynku hotelarskim: rozwijający się, zrównoważony i popularny sposób na przedłużenie sezonu, wykorzystanie ziemi i zwiększenie dochodów kempingów, parków wakacyjnych i hoteli.
Czytaj Więcej
view of field with glamping white geodesic domes in the woods

Dlaczego teraz jest najlepszy czas na urozmaicenie kempingu?

W ciągu ostatnich kilku lat sektor hotelarstwa na świeżym powietrzu zamienił się z niszy taniej turystyki na powszechne, wszechstronne doświadczenie rekreacyjne, cenione w różnych segmentach na rynku. Wynika to częściowo ze znaczących zmian zachodzących w branży turystycznej: aktualnie turyści szukają autentycznych doświadczeń, które zapamiętają na całe życie. Samo przebywanie w pewnym miejscu już nie wystarcza, goście chcą ją opuścić ze wspaniałą historią wartą opowiedzenia... ale w tym samym czasie nie chcą rezygnować z komfortu.

Uważamy, że jest to powód, dzięki któremu glamping tak szybko zyskuje na popularności. Nie ma lepszego sposobu na tworzenie wyjątkowych wspomnień niż biwakowanie na świeżym powietrzu z bliskimi. Poczucie i odkrywanie natury, obserwowanie gwiazd i spotkania towarzyskie przy ognisku... a jednocześnie spędzenie nocy w zaciszu przytulnego pokoju z wieloma udogodnieniami. Naszym zdaniem na tym właśnie polega Glamping.

Glamping napędza rozwój branży kempingowej.

Od trzech lat globalne zainteresowanie Glampingiem rośnie prawie o 30% rok do roku (prawie 40% na samym rynku amerykańskim). Na niektórych rynkach europejskich rośnie jeszcze szybciej, np. w Szwecji, gdzie latem 2018 r. wyszukiwano w Google wyrażenia „Glamping” ponad czterokrotnie więcej w porównaniu z tym samym okresem w 2016 r. GlampingHub.com, wiodący w branży system rezerwacji, ma w ofercie ponad 35 000 resortów glampingowych na całym świecie. Według Crown & Canopy (konsultanci ds. hotelarstwa zewnętrznego) w 2017 roku glamping został uznany za najszybciej rozwijającą się branżę turystyczną na świecie. W raporcie z badania rynku z 2018 roku autorstwa Ariston, Glamping został zidentyfikowany jako kluczowy czynnik wzrostu rynku kempingów.

Google search interest graph for the phrase glampings since 2011
two women in front of a white geodesic dome, with white geodesic domes

Glamping napędza rozwój branży kempingowej

FDomes Glamping - gotowe zestawy namiotów glampingowych, zapewniają luksusowe zakwaterowanie na świeżym powietrzu na poziomie hotelu z dodatkowym akcentem ekscentryczności. Izolacja umożliwia całoroczny użytek w każdym klimacie. Dodatkowo można wyposażyć je w piec opalany drewnem, wentylację zasilaną energią słoneczną, w pełni funkcjonalną łazienkę, kuchnię, sypialnię na antresoli i wiele innych funkcji. FDomes dostępne są w pięciu rozmiarach, od 20m2 do 75 m2 powierzchni, i wielu kolorach. Idealne dla par, rodzin i większych grup. Są bardzo trwałe, wytrzymałe, w 100% ekologiczne, koszt ich utrzymania jest stosunkowo niski, posiadają gwarancję do 5 lat i oczekiwaną żywotność 15 lat.

Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu