Price List

Glamping jako pomysł
na dochodowy biznes

Chociaż „Glamping” jest stosunkowo nowy, obecnie uznaje się go za samodzielny sektor na rynku hotelarskim: rozwijający się, zrównoważony i popularny sposób na przedłużenie sezonu, wykorzystanie ziemi i zwiększenie dochodów kempingów, parków wakacyjnych i hoteli.
Czytaj Więcej

Dlaczego teraz jest najlepszy czas na urozmaicenie kempingu?

W ciągu ostatnich kilku lat sektor hotelarstwa na świeżym powietrzu zamienił się z niszy taniej turystyki na powszechne, wszechstronne doświadczenie rekreacyjne, cenione w różnych segmentach na rynku. Wynika to częściowo ze znaczących zmian zachodzących w branży turystycznej: aktualnie turyści szukają autentycznych doświadczeń, które zapamiętają na całe życie. Samo przebywanie w pewnym miejscu już nie wystarcza, goście chcą ją opuścić ze wspaniałą historią wartą opowiedzenia... ale w tym samym czasie nie chcą rezygnować z komfortu.

Uważamy, że jest to powód, dzięki któremu glamping tak szybko zyskuje na popularności. Nie ma lepszego sposobu na tworzenie wyjątkowych wspomnień niż biwakowanie na świeżym powietrzu z bliskimi. Poczucie i odkrywanie natury, obserwowanie gwiazd i spotkania towarzyskie przy ognisku... a jednocześnie spędzenie nocy w zaciszu przytulnego pokoju z wieloma udogodnieniami. Naszym zdaniem na tym właśnie polega Glamping.

Glamping napędza rozwój branży kempingowej.

Od trzech lat globalne zainteresowanie Glampingiem rośnie prawie o 30% rok do roku (prawie 40% na samym rynku amerykańskim). Na niektórych rynkach europejskich rośnie jeszcze szybciej, np. w Szwecji, gdzie latem 2018 r. wyszukiwano w Google wyrażenia „Glamping” ponad czterokrotnie więcej w porównaniu z tym samym okresem w 2016 r. GlampingHub.com, wiodący w branży system rezerwacji, ma w ofercie ponad 35 000 resortów glampingowych na całym świecie. Według Crown & Canopy (konsultanci ds. hotelarstwa zewnętrznego) w 2017 roku glamping został uznany za najszybciej rozwijającą się branżę turystyczną na świecie. W raporcie z badania rynku z 2018 roku autorstwa Ariston, Glamping został zidentyfikowany jako kluczowy czynnik wzrostu rynku kempingów.

ROI_fdomes

Glamping napędza rozwój branży kempingowej

FDomes Glamping - gotowe zestawy namiotów glampingowych, zapewniają luksusowe zakwaterowanie na świeżym powietrzu na poziomie hotelu z dodatkowym akcentem ekscentryczności. Izolacja umożliwia całoroczny użytek w każdym klimacie. Dodatkowo można wyposażyć je w piec opalany drewnem, wentylację zasilaną energią słoneczną, w pełni funkcjonalną łazienkę, kuchnię, sypialnię na antresoli i wiele innych funkcji. FDomes dostępne są w pięciu rozmiarach, od 20m2 do 75 m2 powierzchni, i wielu kolorach. Idealne dla par, rodzin i większych grup. Są bardzo trwałe, wytrzymałe, w 100% ekologiczne, koszt ich utrzymania jest stosunkowo niski, posiadają gwarancję do 5 lat i oczekiwaną żywotność 15 lat.

9 powodów, dla których warto zainwestować w namioty glampingowe

1. Dotrzyj do nowej grupy gości, którzy nie zdecydowaliby się na kemping. Glamping przyciąga nowe typy klientów, w tym tych, którzy lubią przebywać na świeżym powietrzu, ale nie chcą rezygnować z dogodnych warunków. Według raportu KOA dotyczącego trendów kempingowych, prawie wszyscy milenialsi i pokolenia X (93 procent) deklarują, że chcieliby wypróbować nowy rodzaj tego unikalnego zakwaterowania w 2019 roku.

2. Osiągnij wyższy dochód za nocleg. Dobrze wyposażone namioty glampingowe oferują jedną z najwyższych cen za noc spośród wszystkich typów konstrukcji zewnętrznych. Również zwykle jest ona znacznie wyższa niż w przypadku pobytów w tradycyjnych domkach kempingowych lub chatach. Nocleg w kopule to wyjątkowe przeżycie, dzięki czemu turyści są skłonni zapłacić więcej.

3. Przedłuż swój sezon lub działaj przez cały rok w każdym klimacie i przy każdej pogodzie. FDomes są w 100% odporne na warunki atmosferyczne i dobrze izolowane. To jedyne namioty glampingowe na rynku oferujące wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła (współczynnik U) na poziomie 0,25 W/m²K (ściany i sufit), co skutkuje minimalnymi kosztami eksploatacji ogrzewania i klimatyzacji. Mniej niż 2 EUR dziennie - tyle wynosi średni koszt ogrzewania naszej kopuły w okresie zimowym przy średnich temperaturach zewnętrznych -1°C i + 20°C wewnątrz kopuły.

4. Zostań liderem glampingu w swoim regionie i zaoferuj wyjątkowe zakwaterowanie, zanim Twoi goście zdecydują się na glamping w innym miejscu kempingowym. „Ludzie chętniej wybierają glamping zamiast kempingów, a nawet hoteli jeśli taka opcja jest dostępna. Po prostu nie jest to jeszcze popularna opcja w wielu miejscach docelowych. Weekendowe wypady i oparte na doświadczeniach podróżowanie, które są łatwo dostępne to ogromna szansa ”- Ryan Hutchings, Dyrektor Generalny glamping.com

5. Uzyskaj 100% zwrotu z inwestycji w ciągu jednego sezonu. W 2017 roku nasi Klienci odnotowali średnie przychody w wysokości 22.000 - 32.000 EUR na każdy namiot glampingowy. Przy początkowym średnim koszcie zakupu dobrze wyposażonej kopuły, od 9.500 EUR do 18.500 EUR (w zależności od wybranego rozmiaru kopuły i akcesoriów), oraz biorąc pod uwagę koszt wyposażenia i koszty operacyjne, wielu naszych klientów osiąga pełny zwrot z inwestycji w pierwszym sezonie działalności! Aby jeszcze bardziej zmaksymalizować potencjał tego wspaniałego zwrotu z inwestycji, wielu klientów FDomes wybiera finansowanie leasingowe*, co pozwala im inwestować w wiele konstrukcji sferycznych i oczekiwać znacznych zysków w nadchodzących latach. (*leasing może nie być dostępny we wszystkich krajach, zapytaj o szczegóły).

6. Buduj wszędzie, korzystaj z nieużytkowanej ziemi. With FDomes you can build in places where many traditional structures cannot be built. All FDomes Glamping Pods are engineered and TÜV Certified to withstand violent winds exceeding 11 Beaufort (117 km/h). For sites prone to extreme sustained wind speeds or heavy snow falls, we offer Heavy Duty version, designed for 200 km/h windloads (hurricane force).F.Domes comply with existing EU & US structural safety norms & regulations. All raw materials used for production are certified for fire-retardancy and sourced from industry leading, European suppliers.

7. Inwestuj ze spokojem i minimalnym ryzykiem. Ponieważ FDomes są projektowane z myślą o samodzielnym montażu, oznacza to również, że można je zdemontować i łatwo przenieść w inne miejsce (np. gdy widzisz lepsze perspektywy biznesowe w innej lokalizacji). Kopuły można przechowywać przez cały rok, co oznacza, że nie musisz demontować ich poza sezonem, nawet jeśli są nieużywane. Są również bardzo łatwe w utrzymaniu - wystarczy myć je elektrycznie raz na kilka miesięcy, aby utrzymać je w czystości. Przy oczekiwanej żywotności wynoszącej 15 lat i do 5 lat gwarancji na wszystkie komponenty struktur, możesz mieć 100% pewności, że to bezpieczna i mądra inwestycja. Potrzebujesz uwolnić trochę gotówki? Pomożemy Ci sprzedać używaną kopułę na rynku wtórnym (chociaż wątpimy, czy kiedykolwiek zechcesz rozstać się ze swoim namiotem glampingowym).

8. Dodaj efekt „Wow” do swojego kempingu. Ze względu na swój niekonwencjonalny kształt i wyjątkowe, przewiewne wnętrza, kopuły geodezyjne wyróżniają się spośród innych typów namiotów i kwater zewnętrznych. Są również bardzo „Instagramowe”, co oznacza, że Twoi goście z radością będą promować Twój kemping w mediach społecznościowych (oczywiście poprzez swoje zdjęcia!). Co więcej, wyjątkowy wygląd FDomes przyciąga uwagę międzynarodowych mediów. Wielu naszych klientów zostało przedstawionych w publikacjach krajowych i międzynarodowych, m.in. Lonely Planet, Forbes, Bloomberg, Wallpaper Magazine, Business Insider, The Guardian, UK’s Channel 4 i wiele innych.

9. Stwórz miejsce do celebracji wydarzeń za pomocą naszej dużej kopuły i jeszcze bardziej urozmaić swój biznes. Glampingowe wesela, glampingowe imprezy firmowe, glampingowe przyjęcia bożonarodzeniowe, obozy treningowe fitness, zajęcia jogi... istnieją dosłownie dziesiątki nowych możliwości poszerzenia oferty i przyciągnięcia nowych klientów dla firm outdoorowych. Ustawienie jednej z naszych dużych kopuł (średnica 12m - 30m, 110m2 - 700m2 powierzchni) pozwoli na stworzenie lokalu eventowego, restauracji, części socjalnej, wspólnego salonu, baru, recepcji czy innych, funkcjonalnych miejsc. Porozmawiaj z naszym ekspertem, aby poznać najbardziej odpowiednie rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu