WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę

FAQ

Informacje ogólne
info
Informacje o produkcie
wand
Personalizacja
order
Zamówienie & Dostawa
instructions
Montaż & Demontaż
pin-tool
Reklamacje
Czym są struktury geodezyjne?
Innowacyjna pół-kulista konstrukcja wynaleziona w XX wieku przez amerykańskiego wynalazcę i architekta - R. Buckminstera Fullera - jest zaskakująco trwała, stabilna, łatwa w budowie i stosunkowo ekonomiczna w produkcji. W FDomes dążymy do rozwoju i spopularyzowania tej przełomowej koncepcji poprzez zestawy kopuł geodezyjnych dostępne dla każdego, kto szuka trwałych konstrukcji wysokiej jakości.
Czy mogę korzystać z konstrukcji FDomes przez cały rok?
Tak, konstrukcje FDomes mogą być wykorzystywane przez cały rok w niemal każdych warunkach klimatycznych. Wielu klientów wykorzystuje nasze konstrukcje jako stałe lub pół-stałe konstrukcje nie rozbierając ich ani latem, ani zimą. Dzięki wysokiej jakości materiałom wykorzystanym przy produkcji naszych zestawów nie straszne są im trudne warunki klimatyczne i niskie temperatury.

Dowiedz się więcej:
- Kopuły FDomes w ciepłym klimacie
- Kopuły FDomes w zimnym klimacie
Jak zachowują się FDomes w ekstremalnych warunkach pogodowych?
Kopuły sferyczne Glamping i Classic zapewniają bezpieczne i odporne na warunki atmosferyczne schronienie w każdych warunkach klimatycznych. Te sprytne geometrie mogą być używane przez cały rok w prawie każdym środowisku ze względu na ich wysokiej jakości projekt i konstrukcję.
Jaka jest trwałość konstrukcji stalowej?
Wszystkie elementy stalowe kopuł geodezyjnych są cynkowane ogniowo (obustronnie). Są całkowicie zabezpieczone przed korozją i nie rdzewieją nawet pod wpływem wilgoci / wody przez długi czas. Aby uzyskać lepsze wykończenie wizualne, oferujemy opcjonalne malowanie proszkowe. Wszystkie rury szkieletowe i nóżki konstrukcji będą nie tylko ocynkowane, ale również pomalowane proszkowo na biało. Jest to cecha czysto estetyczna i polecamy ją wszystkim klientom przywiązującym wagę do detali i szukającym wysokiej jakości wykończenia.
Jak kopuły sprawują się w zimnym klimacie?
Nasze kopuły glampingowe bardzo dobrze radzą sobie zimą. W rzeczywistości jedno z najbardziej znanych miejsc glampingowych z naszymi kopułami znajduje się w fińskiej Laponii (w klimacie subpolarnym). Wszystkie materiały użyte do produkcji naszych kopuł są ognioodporne (nie palą się) lub częściowo ognioodporne (topią się, ale nie zapalają się). Aby uzyskać najlepsze wrażenia w zimnym klimacie, zalecamy połączenie wykładziny izolacyjnej z izolacją i kompletnym piecem opalanym drewnem lub samym zestawem kominowym. Ten z kolei można podłączyć do prawie każdego pieca. Został zaprojektowany tak, aby ściśle przylegać do membrany pokrywającej i zapewniać wystarczający odstęp między ścianą kopuły, a gorącymi elementami. Chociaż ze względu na swój kształt większość śniegu zsuwa się po kopule (szczególnie jeśli jest ona ogrzewana), zawsze istnieje ryzyko zamarznięcia śniegu gromadzącego się na szczycie konstrukcji. Generalnie w takich przypadkach zalecamy ręczne odśnieżanie. Istnieje również możliwość zamówienia wzmocnionej konstrukcji szkieletowej - polecanej na obszarach o szczególnie obfitych opadach śniegu.

Dowiedz się więcej o kopułach FDomes w zimnym klimacie.
Czy kopuły glampingowe nadają się do gorącego klimatu?
Zdecydowanie! Standardowy, biały kolor membrany wspomaga odbijanie promieni słonecznych, a wkładka izolacyjna dodatkowo zapobiega przenikaniu ciepła do wnętrza. Izolacja w połączeniu z opcjonalnym wentylatorem słonecznym (ekstraktorem ciepła) to skuteczny sposób na utrzymanie niskiej temperatury wewnątrz kopuły nawet w gorącym klimacie. Jeśli Twoja kopuła jest wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez cały dzień, możesz rozważyć dodanie samodzielnego klimatyzatora. Nawet niewielkie urządzenie w połączeniu z izolacją zapewnia komfort termiczny w gorącym klimacie.
Ponadto, możesz zdecydować się na Izolację Polarną. Dodatkowa warstwa izolacji o grubości 4 cm odpowiada 13 cm. warstwie styropianu. Izolacja Polarna pomaga utrzymywać wskazaną temperaturę wnętrza, a także obniżyć koszty ogrzewania/chłodzenia.

Dowiedz się więcej o kopułach FDomes w ciepłym klimacie.
W jaki sposób namiot glampingowy chroniony jest przed włamaniem?
Niezależnie od tego, czy chodzi o mieszkanie, dom czy inny typ budynku, nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec włamaniom. Głównymi czynnikami są czas i kreatywność włamywaczy. W przypadku konstrukcji półtrwałych z miękkim pokryciem ryzyko jest nieco zwiększone. Podczas gdy płótno pokryte PVC użyte do wykonania FDomes zapewnia znacznie lepszą ochronę przed przebiciami w porównaniu z innymi konstrukcjami glampingowymi, takimi jak namioty safari, zawsze istnieje ryzyko, że ktoś z bardzo ostrym nożem spróbuje wejść do kopuły. Zalecamy używanie sprzętu, który „kupuje czas”, aby skutecznie złapać włamywacza. Zwykłe drzwi aluminiowe oferowane jako opcja z każdą kopułą glampingową to dobry początek. Ze względu na swoją grubość kolejnym dodatkiem wartym rozważenia jest izolacja. Dodatkowo możesz zainstalować własny system alarmowy. Wszystko to razem powinno zwiększyć szansę na złapanie przestępcy, który weźmie odpowiedzialność za zabrane lub zniszczone towary.
Czy muszę zdobyć pozwolenie na budowę mojej konstrukcji?
Nasze najmniejsze konstrukcje prawie nigdy nie wymagają pozwolenia na budowę, jednak należy pamiętać o różnych przepisach w krajach Unii Europejskiej oraz w regionach poszczególnych krajów.

Konstrukcje FDomes nie wymagają budowy trwałych fundamentów, co kwalifikuje je jako konstrukcje tymczasowe przez co pozwolenia nie są wymagane w większości miejsc. Konieczność wnioskowania o pozwolenie na budowę, zazwyczaj nie zależy od rozmiaru konstrukcji, tylko od jej lokalizacji. Prawdopodobnie będziesz musiał wystąpić o pozwolenie na postawienie konstrukcji pół-permanentnej na terenie Parku Narodowego lub miejscu dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jednak w przypadku miejsc objętych programem Natura 2000, pozwolenie będzie konieczne wyłącznie w przypadku konstrukcji ustawionych w pobliżu granic działki. W wielu krajach (np. w Wielkiej Brytanii), konstrukcje FDomes mogę być również zakwalifikowane jako budynki gospodarcze (szklarnie, szopy, garaże…), nie wymagając tym samym pozwoleń na budowę.

By uzyskać więcej informacji na temat przepisów obowiązujących na danym terenie, zapoznaj się z informacjami oraz materiałami udostępnianymi przez lokalne urzędy.
Czy muszę specjalnie przygotować miejsce montażu konstrukcji?
Szpilenie - Konstrukcje FDomes mogą być postawione na niemal każdym terenie, jednak we wszystkich przypadkach niezbędne jest ich odpowiednie umocowanie. Każdy zestaw zawiera szpile mocujące oraz instrukcje opisujące poprawne przytwierdzenie konstrukcji do podłoża. Zestaw mocujący składa się z szpil o długości 60cm, które powinny zostać wbite w ziemię. Dwie szpile przypadają na każdą stopę konstrukcji (całkowita liczba 40 lub 50 szpil – w zależności od rozmiaru konstrukcji). Szpilenie jest niezbędne w każdym miejscu, w którym konstrukcja będzie narażona na oddziaływanie wiatru, natomiast nie jest konieczne wewnątrz budynków (np. na hali targowej). Jeśli planujesz ustawienie konstrukcji na betonie lub innym typie twardego podłoża, upewnij się że będziesz mógł ją przyszpilić. Przed szpileniem upewnij się, że pod podłożem nie biegnie infrastruktura w postaci wodociągów, przewodów elektrycznych oraz innych elementów, które mogą ulec uszkodzeniu. - Poziomowanie - Ważne jest by ciężar był rozłożony równomiernie na wszystkich stopach konstrukcji. Jeśli podłoże na którym budujesz konstrukcję jest nierówne, wybierz jedną z dwóch opcji: Wyrównanie / niwelacja terenu przed montażem. Konieczne jeśli podłoże posiada znaczące różnice w wysokości. Jest to również rekomendowany zabieg, jeśli chcesz korzystać z konstrukcji przez dłuższy okres bez jej demontażu; Podkładanie desek z drewna/sklejki pod stopami konstrukcji, które muszą zostać wypoziomowanie. Jest to najlepsze rozwiązanie jeśli różnice w wysokości podłoża nie są duże. Deski o grubości 10 lub 20mm będą przydatne w poziomowaniu i mogą być podłożone pod stopami konstrukcji nawet po jej montażu.
Czy kopuła jest wyposażona w podest?
Nie zapewniamy podestów do naszych kopuł (wyłącznie zestawy do mocowania kopuły do podestu). Naszym klientom dostarczamy szczegółową instrukcję wyjaśniającą krok po kroku, w jaki sposób prawidłowo wykonać podest pod kopułę geodezyjną. Korzystając z tej instrukcji, każda lokalna firma będzie w stanie pomóc Ci w jego budowie.
Czym jest konfigurator FDomes 3D?
Konfigurator produktów FDomes to potężne narzędzie, które umożliwia wizualizację własnej, niestandardowej kopuły przy użyciu szerokiej gamy rozmiarów, wykończeń membranowych i opcjonalnych akcesoriów. Dostępnych jest ponad 1,1 miliona możliwych konfiguracji. Cały proces tworzenia jest niezwykle prosty dzięki intuicyjnej aplikacji online, która aktualizuje wycenę w czasie rzeczywistym, podczas gdy Ty budujesz kopułę swoich marzeń. Ceny są wyświetlane w jednej z czterech dostępnych walut, a gotową konfigurację możesz przesłać na swoją skrzynkę e-mail w postaci dokumentu pdf, który jest idealną opcją do przekazywania znajomym, współpracownikom lub inwestorom.

Przejdź do konfiguratora 3D
Konfigurator FDomes nie działa w mojej przeglądarce. Dlaczego?
Konfigurator produktów FDomes jest obsługiwany przez większość przeglądarek internetowych. Jeśli nie będzie działać, zalecamy zaktualizowanie oprogramowania do najnowszej wersji i sprawdzenie, czy nie masz żadnych wtyczek (np. Blokerów reklam), które mogą uniemożliwić jego uruchomienie. Możesz również sprawdzić, czy Twoja przeglądarka nie blokuje uruchamiania aplikacji opartych na skryptach java (zwykle jest to domyślnie włączone). Jeśli nadal występują problemy, wypróbuj najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome.
Czy mogę kupić strukturę sferyczną za pośrednictwem konfiguratora 3D?
Nie. Konfigurator produktów 3D to tylko narzędzie, które pozwala zbudować i wycenić kopułę w oparciu o wybrane opcje. Aby sfinalizować zakup, skontaktuj się z sales@fdomes.com lub zaznacz następującą opcję na końcu procesu konfiguracji, aby jeden z naszych przedstawicieli skontaktował się z Tobą: „Pozwól ekspertowi FDomes skontaktować się ze mną w sprawie mojej kopuły”. Pamiętaj, że nawet zaznaczenie tej opcji nie oznacza, że jesteś zobowiązany do zakupu konstrukcji. Nasz ekspert z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania dotyczące naszej oferty, zanim zdecydujesz się na inwestycję w obiekt.
Jak efektywny jest piec opalany drewnem w większych kopułach? (np. Glamping 50-75)
Cała gama FDomes Glamping jest oferowana z nowoczesnym piecem opalanym drewnem o mocy 8 kW. Jego moc wystarcza do ogrzania nawet największych konstrukcji w naszej ofercie. Jeśli jednak planujesz zbudować dużą kopułę w bardzo ekstremalnym klimacie, na przykład na kole podbiegunowym, możesz rozważyć użycie naszego opcjonalnego zestawu kominowego z mocniejszym urządzeniem lub dodać dodatkowe maty z drewna mineralnego między membraną a wkładką izolacyjną. Możesz również rozważyć ogrzewanie podłogowe lub urządzenie klimatyzacyjne z opcją ogrzewania.
Jak działa wentylator słoneczny?
Wentylator słoneczny to całkowicie odłączony od sieci wyciąg ciepłego powietrza, zasilany energią słoneczną i ogniwem słonecznym. Jego prędkość zmienia się w zależności od ilości światła słonecznego, na które jest wystawiony. Oznacza to, że w zimne dni z zachmurzeniem jest albo wyłączony, albo działa z bardzo niską prędkością. Natomiast w upalne, słoneczne dni działa on z pełną prędkością, skutecznie zapobiegając gromadzeniu się ciepła.
Jeśli chodzi o kolory membran, czy różnią się one czymś więcej niż wyglądem?
Każdy kolor membrany w naszej ofercie ma taką samą grubość 650g/m2, taką samą powłokę ognioodporną i grzybobójczą, temperaturę pracy (-40°C/+70°) oraz oczekiwaną żywotność do 12 lat (w zależności od warunków na miejscu). Jedyną różnicą jest kolor, który w zależności od odcienia może zapobiegać lub sprzyjać gromadzeniu się ciepła. Generalnie, w przypadku miejsc narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez cały dzień, zalecamy unikanie ciemnych odcieni, takich jak Forest Green.
Chciałbym połączyć izolację ze świetlikiem. Czy znacznie zmniejszy izolowany obszar?
Gdy nie jest przykryte, nieznacznie zmniejsza powierzchnię izolacji. Jednak zamawiając izolację dla swojej kopuły, otrzymujesz również kompletny zestaw paneli izolacyjnych, które pozwolą Ci zasłonić okno, jeśli uznasz to za konieczne. W takim przypadku kopuła jest w pełni izolowana i nie różni się od konstrukcji bez okna dachowego.
Co dzieje się po złożeniu zamówienia?
Zanim otrzymasz swój zestaw otrzymasz cztery wiadomości e-mail z aktualizacją statusu twojego zamówienia: - Pierwszy – po otrzymaniu zamówienia - Drugi – po rozpoczęciu przetwarzania twojego zamówienia i przygotowywania jego wysyłki - Trzeci – gdy twój zestaw będzie gotowy do wysyłki. Ta wiadomość będzie zawierała również informację o dokładnym terminie dostawy (dzień i godzinę). Bardzo ważna jest obecność twoja lub reprezentującej ciebie osoby w chwili dostawy. Daj nam znać jeśli nie odpowiada ci proponowany przez nas termin, a zorganizujemy dostawę w innym wybranym przez ciebie terminie. Dowiedź się więcej na temat wysyłki i dostawy - Czwarty – gdy twój zestaw zostanie wysłany.
Jakie są dostępne opcje płatności?
Obecnie oferujemy dwie alternatywne opcje płatności: 1) Przelew bankowy: Po zobowiązaniu się do zakupu kopuły otrzymasz fakturę z danymi naszego konta bankowego, w tym opis przelewu, który pozwoli nam zidentyfikować Twoją płatność. Jeśli zdecydujesz się zapłacić przelewem bankowym, poczekamy, aż Twoja płatność wpłynie na nasze konto bankowe, a następnie zaczniemy przygotowywać Twoje zamówienie do wysyłki. Akceptujemy płatności w euro (EUR), funtach szterlingach (GBP), dolarach amerykańskich (USD), dolarach kanadyjskich (CAD) i złotych polskich (PLN). Domyślnie wystawiamy faktury i udostępniamy rachunki bankowe w walucie Twojego kraju. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym żadna z tych walut nie obowiązuje, poinformuj nas o tym wcześniej. 2) PayPal: Jeśli zdecydujesz się zapłacić przez PayPal, od razu zaczniemy przygotowywać Twoje zamówienie. Płatność PayPal jest obciążona 4% prowizją PayPal.
Czy zakup konstrukcji FDomes wiąże się z koniecznością zapłaty podatku VAT, ceł lub innych opłat skarbowych?
Wszystkie transakcje na terenie Polski objęte są podatkiem VAT. Firmy zarejestrowane na terenie innych krajów Unii Europejskiej posiadające numer “EU VAT” są zwolnione z konieczności zapłaty podatku VAT, pod warunkiem że podadzą go w formularzu adresowym przed złożeniem zamówienia. W tym przypadku podatek VAT zostanie automatycznie odliczony.
Jak pakowane i dostarczane są produkty FDomes?
Zestawy namiotów sferycznych FDomes składają się z jednego lub dwóch pakietów (w zależności od wybranego modelu). Ich dokładne rozmiary można znaleźć na stronach poszczególnych produktów. Dostarczane są na palecie o standardowych wymiarach w kartonowym pudle owiniętym białą folią stretch, która dodatkowo zabezpiecza zestawy podczas transportu. Współpracujemy z profesjonalną firmą spedycyjną. Zaleca się, by dokonać rozładunku dokładnie w miejscu w którym zamierzasz przeprowadzić montaż zestawu. Zwracamy szczególną uwagę na to by pakiety były w 100% kompletne i przygotowane zgodnie z naszymi najwyższymi standardami produkcji. Każdy zestaw jest przygotowywany przez dwóch doświadczonych członków naszego zespołu i przechodzi dokładną kontrolę jakości na każdym etapie produkcji. Każda przesyłka jest sprawdzanie przez innego członka zespołu, zmniejszając ryzyko wysyłki wadliwego lub niekompletnego zestawu.
Czy zestaw jest łatwy w montażu? Wymagane są konkretne umiejętności lub narzędzia?
Zestawy namiotów sferycznych FDomes zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o samodzielnym montażu. Wykonując czynności opisane w instrukcji montażu dostarczonej z konstrukcją, możesz zbudować namiot sferyczny z pomocą rodziny, znajomych lub współpracowników. Każdy zestaw w naszej ofercie zawiera wszystkie części i klucze wymagane przy montażu. We własnym zakresie należy przygotować następujące elementy: – Drabinę dwustronną o wysokości 3 metrów – Jeden duży młot (do mocowania szpili) – Kilku znajomych / członków rodziny / współpracowników do pomocy w montażu – Pozytywne nastawienie i kilka godzin wolnego czasu. Montaż namiotu sferycznego może być bardzo przyjemnym i towarzyskim wydarzeniem. Zaproś przyjaciół, rodzinę lub współpracowników. To wymaga pracy zespołowej od wszystkich zaangażowanych i daje wspaniałe poczucie spełnienia po ukończeniu konstrukcji.
Co jeśli zdecyduję się na pomoc eksperta FDomes?
Zestawy montażowe FDomes są zaprojektowane i stworzone z myślą o samodzielnym montażu, aczkolwiek jeśli zajdzie potrzeba pomocy przy stawianiu konstrukcji mogą Państwo zamówić profesjonalne szkolenie i nadzór naszych wykwalifikowanych montażystów nawet w przypadku jeśli pierwotnie zamówili Państwo zestaw bez takowej pomocy. W razie pytań, problemów lub wątpliwości odnośnie montażu lub demontażu struktur FDomes prosimy o kontakt z naszymi ekspertami pod adresem: suport@fdomes.com.
Co jeśli postanowię przenieść swój namiot sferyczny w inne miejsce?
Do każdego zestawu do samodzielnego montażu FDomes załączamy szczegółową instrukcję montażu i demontażu struktury krok po kroku. Przy odpowiednim zastosowaniu się do zapisów instrukcji, demontaż konstrukcji i jej przeniesienie w inne miejsce pozotanie wyłącznie formalnością.
Czy mogę zareklamować produkt?
Tak, możesz złożyć reklamację na produkt. W celu złożenia reklamacji prosimy o przesłanie e-maila na adres: info@fdomes.com.
Jak długo po zakupie produktu mogę złożyć reklamację?
Reklamację możesz złożyć w dowolnym momencie po zakupie. Rozstrzygnięcie reklamacji zostanie ustalone po dokładnej analizie Twojego zapytania.
Jak postępować, jeśli zamówiony towar dotrze uszkodzony?
Abyśmy mogli przeprowadzić procedurę reklamacyjną uszkodzonego towaru, poinformuj nas, gdy tylko zauważysz uszkodzenia. Niezbędne będzie również sfotografowanie uszkodzonego towaru. Prosimy bezzwłocznie poinformować nas o szkodach drogą mailową załączając odpowiednie zdjęcia oraz, jeśli to możliwe, skan dowodu dostawy.
Co zrobić, gdy palety są uszkodzone?
Jeżeli zauważysz, że dostarczone palety są uszkodzone, prosimy o spisanie protokołu uszkodzenia towaru w obecności kierowcy. To bardzo ważne, aby na dowodzie dostawy opisać stan palet. Następnie sprawdź otrzymany towar pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Prosimy o przesłanie nam e-maila zawierającego wszystkie posiadane dowody i dokumenty.
Co jeśli otrzymany produkt jest niezgodny ze złożonym przeze mnie zamówieniem?
Jeśli nie masz pewności, czy otrzymałeś właściwy towar, skontaktuj się ze Sprzedawcą, który do tej pory zajmował się Twoim zamówieniem. Uprzejmie prosimy o przesłanie zdjęć otrzymanych towarów.
Ile będę musiał czekać na rozpatrzenie reklamacji?
Standardowy czas rozpatrywania reklamacji to 14 dni. Zwykle odpowiadamy wcześniej.
Co przygotować, aby przyspieszyć proces weryfikacji reklamacji?
W celu przyspieszenia procesu reklamacyjnego prosimy o dostarczenie jak największej ilości informacji. Zarówno zdjęcia, jak i szczegółowy opis sytuacji mogą znacznie przyspieszyć proces reklamacyjny.
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!
Telefon (UK): +44 20 3695 4246
Telefon (HQ): +48 91 813 67 27
E-mail: sales@fdomes.com
Strona: www.fdomes.com
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu