WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
FDomes Glamping Winter Domes Geodesic Dome Buried in Snow

Kiedy planujesz otworzyć ośrodek glampingowy, jedną z pierwszych rzeczy, która przychodzi Ci do głowy, jest odpowiednia modyfikacja sprawiająca, że kopuła stanie się rozwiązaniem całorocznym.
Przygotowaliśmy więc listę elementów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie FDomes, zarówno na własny użytek, jak i na stworzenie miejsca dla Twoich przyszłych gości. Podzieliliśmy ją na dwie grupy: elementy niezbędne dla klimatu zimnego i gorącego. Zapraszamy do lektury!

Izolacja

W chłodne dni izolacja utrzymuje ciepło wewnątrz kopuły geodezyjnej. Działa ona również jako paroizolacja, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci wewnątrz kopuły.

W tej chwili oferujemy dwa rodzaje izolacji: Standardowa Izolacja Aluminiowo-Powietrzna i Izolacja+, czyli dodatkowa warstwa izolacji, która przebiega pod standardową (ta opcja odpowiada 13 cm. styropianu). W chłodne dni pomaga ona w utrzymaniu pożądanej temperatury wewnątrz struktury. Standardowa wkładka izolacyjna jest zalecana do -15 °C. Jeśli jednak Twój namiot glampingowy stoi w temperaturach poniżej -15 ° C, zalecamy Izolację+.

Wybór odpowiedniego rodzaju ocieplenia pomoże Ci zaoszczędzić na utrzymaniu komfortu termicznego wewnątrz kopuły.

Izolacja nie tylko zabezpiecza przed utratą ciepła, ale także sprawi, że wnętrze stanie się przytulniejsze. Ocieplenie jest dostępne w jednym z trzech kolorów: khaki, ecru oraz jasnoszary.

Ciepło ogniska domowego

Piec opalany drewnem ze specjalnie dopasowanym kominem sprawia, że wnętrze kopuły sferycznej jest przyjemne i ciepłe, tworząc niepowtarzalną atmosferę glampingu, którą można się cieszyć przez cały rok. Zarówno piec, jak i komin zaprojektowane są tak, aby ściśle przylegały do membrany pokrywy i zapewniały wystarczający prześwit.

Jeśli chcesz skorzystać z własnego pieca, możesz zdecydować się tylko na komin. Występuje w eleganckim antracytowym kolorze, który pasuje do każdego odcienia izolacji.

Wentylator słoneczny

Wentylator zasilany energią słoneczną wspomaga naturalną wentylację i odpowiednią cyrkulację powietrza. Wspomagana cyrkulacja powietrza odegra główną rolę w zapobieganiu kondensacji wilgoci i gromadzeniu się ciepła wewnątrz FDomes Glamping. Wentylator obraca się w słoneczne dni, kiedy jest to najbardziej potrzebne, natomiast w dni bez słońca można go podłączyć do sieci elektrycznej.

Klimatyzacja

Możesz również rozważyć zainstalowanie urządzenia klimatyzacyjnego z opcją ogrzewania. Możesz zastanawiać się, do czego potrzebna jest zimą klimatyzacja. Cóż, będziesz w stanie utrzymać wskazaną temperaturę wewnątrz namiotu sferycznego niezależnie od pory roku. Jeśli chcesz postawić go w miejscu o surowych zimach, ale słonecznych latach, bez problemu będziesz mógł ją wykorzystywać przez cały rok. W chłodniejszych miesiącach ogrzeje całe pomieszczenie, a w cieplejszych- ochłodzi je.

Podłoga

Membrana gruntowa PCV to dostosowana do potrzeb podłoga, którą mocuje się na obwodzie namiotu. Zapobiega przedostawaniu się wilgoci i niechcianych owadów do wnętrza kopuły. Podłoga z PCW nadaje się do wszystkich rodzajów podłoży, takich jak trawa, drewniane deski, płyty betonowe itp. Na wierzchu można położyć dowolną wykładzinę podłogową (matę z włókna kokosowego, dywan, panele itp.).

Related posts

inside of geodesic dome with interior module bathroom, a sofa, an armchair and two tables
FCubes – modułowa odmiana w aranżacji każdego wnętrza
30 maja 2023
woman in front of the LAGO sauna on the lake
Sauna LAGO – Wyjątkowy Produkt Do Twojego Resortu Glampingowego
3 sierpnia 2021
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu