WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
Reserva Alecrim, Portugal

Planując otwarcie ośrodka glampingowego zapewne zastanawiasz się jakie dodatkowe opcje wybrać, aby namiot sferyczny idealnie wpasował się w klimat miejsca, w którym będzie stał.
Przygotowaliśmy więc listę elementów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie FDomes, zarówno na własny użytek, jak i na stworzenie miejsca dla Twoich przyszłych Gości. Podzieliliśmy ją na dwie grupy: elementy niezbędne dla klimatu zimnego i gorącego. Zapraszamy do lektury!

Chłodniej i przytulniej

W ostatnim poście, w którym omawialiśmy stawianie namiotów glampingowych w zimnym klimacie, zwróciliśmy uwagę, że wkładka izolacyjna zatrzymuje ciepło wewnątrz kopuły geodezyjnej. W tym przypadku jest odwrotnie – w słoneczne i ciepłe dni izolacja sprawia, że ​​wnętrze kapsuły jest chłodne. Działa ona również jako paroizolacja, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci wewnątrz kopuły.

Obecnie oferujemy dwa rodzaje izolacji: Standardowa Izolacja Aluminiowo-Powietrzna i Izolacja+. Nazwa tej drugiej może być myląca, ale często jest też zalecana w gorącym klimacie. Dlaczego? Jest to odpowiednik 13 cm. styropianu, dzięki czemu kopuła będzie chłodna, nawet gdy na zewnątrz jest bardzo gorąco.

Izolacja nie tylko zapewni chłód w pomieszczeniu, ale także sprawi, że będzie ono przyjemne i przytulne. Do wyboru ocieplenie w jednym z trzech dostępnych kolorów: khaki, ecru oraz jasnoszary.

Dodatkowa ochrona antykorozyjna

Mimo że zwykła ocynkowana rama jest trwała, możesz rozważyć wybór ramy malowanej proszkowo na biało, w szczególności, jeśli kopuła geodezyjna będzie narażona na morską sól i bryzę. Ta opcja jest również warta rozważenia w obszarach o wysokiej wilgotności.

Escape to the Chateau

Niezbędny chłód

Wspomnieliśmy już o tym, że klimatyzacja może ogrzać Twój namiot glampingowy zlokalizowany w miejscu o niskich temperaturach. Jednak większość z nas kojarzy klimatyzację przede wszystkim z możliwością chłodzenia. Dzięki niej będziesz w stanie utrzymać wskazaną niską temperaturę wewnątrz kopuły, gdy na zewnątrz będzie gorąco.

Cyrkulacja powietrza

Wentylator zasilany energią słoneczną wspomaga naturalną wentylację i odpowiednią cyrkulację powietrza, która będzie odgrywać główną rolę w zapobieganiu kondensacji wilgoci. Jest szczególnie ceniona latem i w ciepłym klimacie, ponieważ zapewnia dodatkowe chłodzenie. Wentylator obraca się w słoneczne dni, kiedy jest to najbardziej potrzebne, natomiast w dni bez słońca można go podłączyć do sieci elektrycznej.

Podłoga

Membrana gruntowa PCV to dostosowana do potrzeb podłoga, którą mocuje się na obwodzie namiotu glampingowego. Jeśli Twój resort ma znajdować się w gorącym klimacie, jest to pozycja obowiązkowa. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Zapobiega ona przedostawaniu się wilgoci i owadów do wnętrza kopuły, a wiemy, że jest to bardzo częsty problem w okresie letnim oraz w lokalizacjach w gorącym klimacie.

Podłoga z PCW nadaje się do wszystkich rodzajów podłoży, takich jak m.in.: trawa, drewniane deski, płyty betonowe. Na wierzchu można położyć dowolną wykładzinę podłogową (mata z włókna kokosowego, dywan, deski drewniane itp.)

Domegrey interior

Related posts

inside of geodesic dome with interior module bathroom, a sofa, an armchair and two tables
FCubes – modułowa odmiana w aranżacji każdego wnętrza
30 maja 2023
woman in front of the LAGO sauna on the lake
Sauna LAGO – Wyjątkowy Produkt Do Twojego Resortu Glampingowego
3 sierpnia 2021
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu