WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share

Hasztagi to nieodłączny element wszystkich platform Social Media. Pomagają nam dotrzeć do większej grupy odbiorców zainteresowanych tą samą tematyką i pozyskać nowych obserwujących. Czy jednak wiesz, jak korzystać z nich dobrze i skutecznie…?

Czym są hasztagi?

To kluczowe słowa lub frazy poprzedzone symbolem krzyżyka #. Gotowe hasztagi generują link do zdjęć i materiałów, oznaczonych dokładnie tak samo, jak nasze treści. W tym momencie osoba, która szuka np. inspiracji podróżniczych, wpisze frazę podróż do wyszukiwarki na jednej z platform Social Media. Pozwala to na przeglądanie „ogromnej galerii” zawierającej wszystkie posty na dany temat.

Dlaczego tagi są tak ważne podczas rozwijania kont w mediach społecznościowych? Jak wyżej, skupiają one w jednym miejscu wszystkie zdjęcia, filmy, artykuły z tym samym znacznikiem. Dlatego nasze treści pojawią się na setkach, a nawet tysiącach kont innych użytkowników, którzy szukają tego, co ich interesuje. To łatwy sposób na poszerzenie zasięgu profilu i zwiększenie liczby odbiorców.

Po prostu użyj hasztagów!

Jako właściciel ośrodka glampingowego możesz zastanawiać się, jakie tagi będą odpowiednie i których powinieneś zacząć używać przy opisywaniu swoich zdjęć czy materiałów. Jeśli wcześniej nie miałeś z nimi doczynienia lub nie wiesz, które wybrać i dlaczego, przygotowaliśmy dla Ciebie krótką, uniwersalną listę.

#Glamp, #Glamping – Tych tagów nie trzeba nawet opisywać. To jedno słowo, ale definiuje wszystko, czego dotyczy Twój profil i biznes.

#Geodome, #GeodesicDome – Ludzie mogą poszukiwać ośrodka glampingowego lub inspiracji w oparciu o oferowane przez Ciebie zakwaterowanie. Dodaj hasztagi, które to opisują! Jeśli Twój resort oferuje wiele rodzajów zakwaterowania, możesz oznaczyć je wszystkie, na przykład #cubes, #cottages, #tipis, #tents.

#GlampingLife, #GlampingHub, #GlampingNotCamping – Skoro prowadzisz lub zamierzasz założyć własny biznes glampingowy, oznacza to, że jesteś miłośnikiem glampingu lub przynajmniej interesujesz się tym tematem. Podziel się więc pięknym zdjęciem swojego ośrodka lub jego projektu i zbierz innych ludzi, którzy podzielają Twoją pasję.

#GlampingRetreat, #GlampingResort – Nie bój się puścić wodzy wyobraźni i używać hasztagów, które sam wymyślisz! Pamiętaj jednak, aby sprawdzić, czy zostały one już wykorzystane przez innych i czy dotrą do oczekiwanej publiczności.

#FDomes – Tak, mamy własny hasztag! W naszych mediach społecznościowych wspieramy wszystkie ośrodki, które oferują zakwaterowanie w FDomes Glamping. Nie zwlekaj z dodawaniem mnóstwa pięknych zdjęć swojego kurortu i pokazaniem światu, jak zaaranżowałeś swoje kopuły geodezyjne! I oczywiście nie zapomnij oznaczyć nas tagiem, abyśmy mogli podziwiać wspaniałe miejsce, które stworzyłeś!

Instagram: Uważaj na zakazane hasztagi!

Zablokowane hasztagi to hasztagi zgłoszone przez użytkowników Instagrama, ponieważ używające ich posty były niezgodne z wytycznymi aplikacji. Każdy post, który ich używa, jest automatycznie ukrywany. W rezultacie jego zasięg zostaje zmniejszony lub całkowicie ucięty. Lista zabronionych tagów ciągle się zmienia, więc musisz być bardzo ostrożny.

Jak sprawdzić, czy dany hashtag nadal działa i czy można go używać? W Internecie dostępne są aktualne listy, które można od czasu do czasu przeglądać. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że hasztag, którego używasz, nie jest zbanowany, możesz wprowadzić go bezpośrednio na Instagramie i sprawdzić, czy jest widoczny.


Zainteresował Cię ten wpis?

Przeczytaj pozostałe artykuły z tej serii:

Author

Related posts

Brynteg Glamping Resort
9 Powodów Dlaczego Warto Zainwestować w Kopuły Geodezyjne do Glampingu!
4 lutego 2022
Rozwijaj Swój Biznes Glampingowy w Mediach Społecznościowych: Reposty
12 marca 2021
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu