WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
graphic showing the phone displaying the FDomes hashtag on instagram

Hasztagi to nieodłączny element wszystkich platform Social Media. Pomagają nam dotrzeć do większej grupy odbiorców zainteresowanych tą samą tematyką i pozyskać nowych obserwujących. Czy jednak wiesz, jak korzystać z nich dobrze i skutecznie…?

Czym są hasztagi?

To kluczowe słowa lub frazy poprzedzone symbolem krzyżyka #. Gotowe hasztagi generują link do zdjęć i materiałów, oznaczonych dokładnie tak samo, jak nasze treści. W tym momencie osoba, która szuka np. inspiracji podróżniczych, wpisze frazę podróż do wyszukiwarki na jednej z platform Social Media. Pozwala to na przeglądanie „ogromnej galerii” zawierającej wszystkie posty na dany temat.

Dlaczego tagi są tak ważne podczas rozwijania kont w mediach społecznościowych? Jak wyżej, skupiają one w jednym miejscu wszystkie zdjęcia, filmy, artykuły z tym samym znacznikiem. Dlatego nasze treści pojawią się na setkach, a nawet tysiącach kont innych użytkowników, którzy szukają tego, co ich interesuje. To łatwy sposób na poszerzenie zasięgu profilu i zwiększenie liczby odbiorców.

Po prostu użyj hasztagów!

Jako właściciel ośrodka glampingowego możesz zastanawiać się, jakie tagi będą odpowiednie i których powinieneś zacząć używać przy opisywaniu swoich zdjęć czy materiałów. Jeśli wcześniej nie miałeś z nimi doczynienia lub nie wiesz, które wybrać i dlaczego, przygotowaliśmy dla Ciebie krótką, uniwersalną listę.

#Glamp, #Glamping – Tych tagów nie trzeba nawet opisywać. To jedno słowo, ale definiuje wszystko, czego dotyczy Twój profil i biznes.

#Geodome, #GeodesicDome – Ludzie mogą poszukiwać ośrodka glampingowego lub inspiracji w oparciu o oferowane przez Ciebie zakwaterowanie. Dodaj hasztagi, które to opisują! Jeśli Twój resort oferuje wiele rodzajów zakwaterowania, możesz oznaczyć je wszystkie, na przykład #cubes, #cottages, #tipis, #tents.

#GlampingLife, #GlampingHub, #GlampingNotCamping – Skoro prowadzisz lub zamierzasz założyć własny biznes glampingowy, oznacza to, że jesteś miłośnikiem glampingu lub przynajmniej interesujesz się tym tematem. Podziel się więc pięknym zdjęciem swojego ośrodka lub jego projektu i zbierz innych ludzi, którzy podzielają Twoją pasję.

#GlampingRetreat, #GlampingResort – Nie bój się puścić wodzy wyobraźni i używać hasztagów, które sam wymyślisz! Pamiętaj jednak, aby sprawdzić, czy zostały one już wykorzystane przez innych i czy dotrą do oczekiwanej publiczności.

#FDomes – Tak, mamy własny hasztag! W naszych mediach społecznościowych wspieramy wszystkie ośrodki, które oferują zakwaterowanie w FDomes Glamping. Nie zwlekaj z dodawaniem mnóstwa pięknych zdjęć swojego kurortu i pokazaniem światu, jak zaaranżowałeś swoje kopuły geodezyjne! I oczywiście nie zapomnij oznaczyć nas tagiem, abyśmy mogli podziwiać wspaniałe miejsce, które stworzyłeś!

Instagram: Uważaj na zakazane hasztagi!

Zablokowane hasztagi to hasztagi zgłoszone przez użytkowników Instagrama, ponieważ używające ich posty były niezgodne z wytycznymi aplikacji. Każdy post, który ich używa, jest automatycznie ukrywany. W rezultacie jego zasięg zostaje zmniejszony lub całkowicie ucięty. Lista zabronionych tagów ciągle się zmienia, więc musisz być bardzo ostrożny.

Jak sprawdzić, czy dany hashtag nadal działa i czy można go używać? W Internecie dostępne są aktualne listy, które można od czasu do czasu przeglądać. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że hasztag, którego używasz, nie jest zbanowany, możesz wprowadzić go bezpośrednio na Instagramie i sprawdzić, czy jest widoczny.


Zainteresował Cię ten wpis?

Przeczytaj pozostałe artykuły z tej serii:

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
Brynteg Glamping Resort
9 Powodów Dlaczego Warto Zainwestować w Kopuły Geodezyjne do Glampingu!
4 lutego 2022
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu