WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
white geodesic dome with stack

Miejsce, w którym można zwolnić tempo, oderwać się od codzienności i ponownie odkryj więź z naturą. Właściciele Le Monteil Revolution stworzyli eko-kurort, w którym każdy odnajdzie spokój, skupi się na teraźniejszości i doceni piękno otaczającego świata. Weź udział w przygodzie w Sardent we Francji.

FDomes: Jak wpadliście na pomysł założenia ośrodka glampingowego?

Le Monteil Revolution: Szukaliśmy okazji do zmiany ścieżki kariery. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy robić coś, co pozwoli nam cieszyć się życiem i pracą na zewnątrz. Oboje byliśmy w wojsku, więc bardzo ważne było dla nas pozostanie aktywnym.  Wiedzieliśmy także, że chcemy mieć zwierzęta. Kiedy zaczęliśmy myśleć o tym, jak urzeczywistnić nasze marzenia, zastanawialiśmy się nad rzeczami, które lubimy robić i jak moglibyśmy zamienić to w biznes. W ten sposób wpadliśmy na pomysł otwarcia resortu glampingowego. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w której ludzie mogliby cieszyć się z pobytu na łonie natury, nie rezygnując z luksusów. Tym samym chcieliśmy zachęcić jeszcze więcej osób do spędzania czasu w otoczeniu pięknej przyrody!

F: Dlaczego zdecydowaliście się na kopuły geodezyjne?

LMR: Gdy podjęliśmy decyzję, że chcemy prowadzić biznes glampingowy, dokładnie rozeznaliśmy się w dostępnych typach zakwaterowania. Spędziliśmy mnóstwo godzin przeszukując internet i badając rynek, aż w końcu natrafiliśmy na kopuły geodezyjne. W 2016 roku nie było ich zbyt wiele na rynku, ale gdy tylko je zobaczyliśmy, po prostu wiedzieliśmy, że będą dla nas idealne. Jesteśmy ZAKOCHANI w panoramicznym oknie, które pozwala Gościom cieszyć się z bliskości natury, nawet gdy pozostają oni wewnątrz kopuły. Syntetyczny materiał sprawia, że produkt idealnie nadaje się do ​​klimatu, w którym prowadzimy działalność. Panują tu wszystkie cztery pory roku, więc nie chcieliśmy, aby wilgoć i pleśń były problemem, jak to może być w przypadku naturalnego płótna. Ponadto, projekt kopuł i dbałość o szczegóły pasowały do ​​biznesu, który chcieliśmy stworzyć – takiego, w którym ludzie mogą zdystansować od codzienności, jednocześnie odpoczywając w luksusowych warunkach.

“Jesteśmy ZAKOCHANI
w panoramicznym oknie, które pozwala Gościom cieszyć się
z bliskości natury, nawet gdy pozostają oni wewnątrz kopuły.”

F: Jakich atrakcji mogą spodziewać się Goście odwiedzający Wasz ośrodek?

LMR: Le Monteil Revolution jest ukryty w sercu francuskiego regionu Creuse. Na miejscu zapewniamy bardzo niewiele w zakresie „rozrywki” dla naszych Gości, poza różnorodnością zwierząt, z którymi odwiedzający mogą mieć styczność na tyle, na ile mają na to ochotę. Obie nasze kopuły mają opalaną drewnem, prywatną wannę z hydromasażem, która jest ogromną atrakcją i wielu Gości wybiera zwolnienie tempa i relaks na miejscu. Okolica, w której zlokalizowany jest resort, ma naprawdę wiele do zaoferowania. Zapewniamy Gościom mapy, z pomocą których mogą spacerować i jeździć na rowerach górskich zwiedzając okolicę. Uwielbiamy rowery szosowe, dlatego w tym roku (2021) planujemy ruszyć z ofertą pakietów rowerowych dla naszych Gości. Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym pomysłem!

F: Dlaczego zdecydowaliście się założyć farmę w Le Monteil Revolution? Jak Wasi Goście reagują na obecność zwierząt w resorcie?

LMR: Od początku marzyliśmy o założeniu farmy. Wiedzieliśmy, że chcemy hodować zwierzęta, a w dodatku potrzebowaliśmy pomocy w oczyszczaniu zarośniętej ziemi. Zaczęliśmy powoli. Najpierw pojawiło się kilka kur i psów, potem koty i gęsi, a następnie świnie. Te ostatnie pomogły nam oczyścić ziemię. Później dostaliśmy miniaturowe osiołki i indyki, a ostatnio na farmie pojawiły się także króliki i owce (wraz z jagniętami!). Zwierzęta są ogromną atrakcją dla Gości Le Monteil Revolution – zarówno pojedynczych osób, par, jak i całych rodzin. Odwiedzający mogą zaangażować się w opiekę nad zwierzętami na tyle, na ile mają ochotę, a my uwielbiamy mieć wielu małych pomocników asystujących przy porannym i wieczornym oporządzaniu. Dzięki kurom Goście mają na śniadanie jaja z wolnego wybiegu, które wręcz ubóstwiają! Flash, nasz border collie, zabawia odwiedzających godzinami uganiając za rzucanymi mu patykami!

F: Le Monteil Revolution to idealne miejsce na odcięcie się od codzienności dzięki zakwaterowaniu typu off-grid (bez podłączenia do mediów). Czy zgodzicie się, że wśród turystów rośnie zainteresowanie tego typu kurortami?

LMR: Chęć wydostania się z miast i szybkie tempo współczesnego życia sprawiają, że Le Monteil Revolution to idealne miejsce na ucieczkę. Trudno powiedzieć, czy zainteresowanie takimi kurortami rośnie wśród turystów, jednak musimy przyznać, że liczba rezerwacji w Le Monteil Revolution zwiększyła się, a pandemia COVID-19 doprowadziła do tego, że więcej osób chciało spędzać wakacje w odosobnionych miejscach w 2020 r. Region Creuse we Francji doświadcza właśnie najwyższych wskaźników turystycznych. Zapewniamy wypoczynek glampingowy łączycy ciszę i spokój panującą na terenach wiejskich, gdzie można swobodnie wędrować, spokojnie oddychać i jasno myśleć, z luksusami współczesnego życia. Chociaż nasze kopuły nie mają podłączenia do mediów, każda jednostka ma opalaną drewnem, prywatną wannę z hydromasażem, luksusową łazienkę, w pełni wyposażoną wewnętrzną wspólną kuchnię i zewnętrzną letnią kuchnię z panoramicznym widokiem na okolicę. Wewnątrz kopuły nasi goście mają do dyspozycji łóżka typu king-size ze 100% bawełnianą pościelą i ręcznikami, a także piecem na drewno oraz sofami i fotelami, na których mogą się zrelaksować.

F: Jak oceniasz poziom produktów i usług oferowanych przez FDomes. Czy poleciłbyś je innym?

LMR: W Le Monteil Revolution mamy Fdomes Glamping20 i FDomes Glamping50. Podobnie jak nasi Goście jesteśmy w nich absolutnie zakochani. Mieliśmy kilka problemów z zamkiem błyskawicznym drzwi wejściowych do naszego Glamping20, ale FDomes szybko się tym zajęli i wysłali nam nowe drzwi. Syntetyczny materiał jest bardzo łatwy w czyszczeniu, co oznacza, że ​​zachowuje lśniącą biel nawet po trudnych zimach, które tutaj mamy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z produktu i poziomu usług świadczonych przez FDomes. Polecilibyśmy je innym osobom – jednak nie zbyt wielu, bo nie będziemy już tak wyjątkowi!

Le Monteil Revolution | Sardent, France

Website: www.lemonteilrevolution.com

Instagram: www.instagram.com/lemonteilrevolution/


Zainteresował Cię ten wpis?

Przeczytaj o innych resortach oferujących nocleg w FDomes Glamping:

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
a-frame shape in spring
FDomes przedstawia: nowy domek glampingowy do 35 m2 powierzchni zabudowy
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu