WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
Pic. Owen Howells (https://www.owenhowellsphotography.co.uk/)

Rodzinna firma założona z miłości do piękna otaczającej przyrody i dbałości o środowisko. Ekopod w Kornwalii to miejsce, które warto odwiedzić, aby w pełni oderwać się od codzienności i doświadczać najprostszych, lecz najcenniejszych radości w życiu.

FDomes: Dlaczego zdecydowaliście się założyć biznes glampingowy?

Ekopod: Razem z bratem chcieliśmy stworzyć równowagę pomiędzy pracą a stylem życia tak, by móc mieszkać w pięknym miejscu, mieć dostęp do morza oraz aktywności na świeżym powietrzu i czas na podróże, ale także zająć się czymś, co będzie miało pozytywny wpływ na środowisko.

Rozmawialiśmy o tym podczas wyprawy z plecakiem w 2014 roku z przyjaciółmi, podczas której zatrzymaliśmy się w jurtach w Mongolii i zachwycaliśmy się otoczeniem. Bardzo spodobało nam się nocowanie w jurtach i bycie blisko natury bez rozpraszających uwagę bodźców.

Z podróży wróciliśmy zdeterminowani, aby stworzyć biznes w Wielkiej Brytanii, który zaoferuje równie magiczne doznania naszym gościom. Mając 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu hotelami i restauracjami, założenie firmy glampingowej wydawało się idealnym przedsięwzięciem. Dzięki temu, udało nam się prowadzić wymarzony przez nas styl życia, a przy tymi wykorzystało umiejętności, które nabyliśmy w poprzednich pracach. Co najważniejsze, oznaczało to również, że mogliśmy stworzyć biznes przyjazny dla środowiska, który, jak mieliśmy nadzieję, zapewni naszym gościom możliwość całkowitego relaksu i oderwania od codziennych zmartwień.

Lokalizacja na granicy Kornwalii, Devon idealnie była wprost idealna dla planowanego przez nas biznesu, a dodatkowo oferuje ogromną liczbę zabytków i atrakcji. Ziemia, na której położony jest nasz resort, to 5-akrowa mieszanka lasów i dzikich łąk. Ponieważ ochrona środowiska jest dla nas bardzo ważna, prowadząc biznes glampingowy stopniowo wprowadzamy zmiany mające na celu poprawę bioróżnorodności, tworząc istny raj dla dzikiej przyrody!

Pic. Iris Thorsteinsdottir

F: Czy myślicie, że glamping w przyszłości stanie się jeszcze bardziej popularny?

E: Mam taką nadzieję! Tak, myślę, że szczególnie czas pandemii nauczył nas doceniać piękne krajobrazy, które mamy na wyciągnięcie ręki, a także pokazał nam, jak ważne jest spędzanie czasu z dala od ekranów!

Myślę też, że w miarę, jak rośnie świadomość wpływu lotów krótkodystansowych na środowisko, ludzie będą chcieli spędzać więcej czasu w miejscach, do których nie muszą lecieć samolotem. Popularność podróżowania w duchu Slow i świadomego podróżowania rośnie, a glamping zapewnia wyjątkowe wrażenia, które jednocześnie są mniej szkodliwe dla środowiska niż wiele innych opcji wakacyjnych.

Myślę też, że wiele osób uwielbia koncepcję biwakowania, ale nie zawsze chce spędzać wakacje campingowych warunkach. Teraz, gdy glamping staje się coraz bardziej popularny, coraz więcej osób decyduje się na wakacje blisko natury, ale z luksusami, którego można spodziewać się w hotelu!

Pic. Iris Thorsteinsdottir

F: Wasi Goście mozdecydować się na pobyt w kopule geodezyjnej, namiocie safari lub kapsule glampingowej. Dlaczego zdecydowaliście się zdywersyfikować swoją ofertę?

E: Chcieliśmy zapewnić naszym gościom różnorodność. Wobec tego mogą oni wybierać sposród różnych typów zakwaterowania w zależności od budżetu, którym dysponują, czy liczby osób wybierającej się na wakacje. Oznacza to również, że goście mogą do nas wracać i doświadczać innych doświadczeń podczas pobytu w Ekopod.

F: Jakie informacje zwrotne po pobycie w resorcie otrzymujecie od swoich Gości?

E: Najbardziej podobają im się ogromne okna i widoki, jakie można przez nie podziwiać. Często są też zaskoczeni tym, jak szybko palnik na drewno potrafi ogrzać wnętrze kopuły zimą! Dzieci uwielbiają ich nietypowy kształt i doświadczenie przebywania w „bańce” lub „statku kosmicznym”!

Pic. Iris Thorsteinsdottir

F: Co Goście kochają najbardziej w Waszym ośrodku?

E: Możliwość oderwania się od codzienności. Nasz resort nie jest podłączony do sieci, a każda kopuła ustawiona jest tak, aby zapewnić gościom pełną prywatność. Podczas pobytu czujesz się zatem, jakbyś otrzymał swój prywatny kawałek kornwalijskiej wsi, możesz wyłączyć wszelkie rozpraszające cię urządzenia i spędzić czas z najbliższymi.

Myślę, że odwiedzający doceniają możliwość zrelaksowania się i zdystansowania od tego, jak wyczerpujące może być współczesne życie. Tego właśnie goście mogą doświadczyć w Ekopod, gdy zimą siedzą na kanapie przed palnikiem, z gorącą czekoladą w ręku, a latem delektują się lokalnym cydrem i grillują na tarasie. Jednocześnie, mogą nieustannie podziwiać otaczające ich, piękne widoki (a w pogodne noce również Drogę Mleczną).

F: Jak oceniasz poziom produktów i usług oferowanych przez FDomes. Czy poleciłbyś je innym?

E: Jesteśmy bardzo zadowoleni z FDomes. Dokładnie sprawdzamy każdy produkt, zanim zdecydujemy się na jej zakup. Naszą pierwszą kopułę Geodome od FDomes kupiliśmy latem 2017 roku. Od tego czasu w naszym resorcie pojawiły się jeszcze trzy kolejne! Podoba nam się również ciągły rozwój produktu – za każdym razem, gdy wracamy po kolejną kopułę, możemy spodziewać się czegoś nowego!

Ekopod | Kornwalia, Wielka Brytania

Strona internetowa: www.ekopod.co.uk/

Instagram: www.instagram.com/ekopodcornwall/

Pic. Owen Howells

Zainteresował Cię ten wpis?

Przeczytaj o innych resortach oferujących nocleg w FDomes Glamping:

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
a-frame shape in spring
FDomes przedstawia: nowy domek glampingowy do 35 m2 powierzchni zabudowy
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu