WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
white geodesic domes on platforms in the treetops in autumn

Kontynuując serię wywiadów z właścicielami i menadżerami resortów glampingowych, dzisiaj naszymi rozmówcami są właściciele Dômes Charlevoix- Simon Veilleux, Guillaume Genest i Simon Allard. Resort Dômes Charlevoix to wyjątkowe miejsce stworzone z połączenia luksusowego zakwaterowania, bliskości natury i wyjątkowego designu, który przyciąga turystów z całego świata.

FDomes: Jak wpadliście na pomysł założenia resortu glampingowego?

Dômes Charlevoix: Dômes Charlevoix to idealny wybór dla Klientów poszukujących wyjątkowych wrażeń. Niezależnie od tego, czy są to turyści poszukujący zupełnie nowych doświadczeń, rodzina pragnąca wyjechać na weekend, czy młoda para uwielbiająca przebywać na łonie natury, nasz projekt jest tym, czego potrzebują.

F: Dlaczego w swoim projekcie zdecydowaliście się na kopuły geodezyjne?

DC: W dzisiejszych czasach ludzie chcą przeżywać podróż od A do Z, a zakwaterowanie stanowi jeden z jej elementów. Dzięki kopułom możemy zaoferować naszym Klientom nowy sposób biwakowania niewymagający rezygnacji z komfortu, który oferują hotelu czy domki letniskowego. W ten sposób turyści chcą nie tylko zwiedzać region, ale także odkrywać Dômes Charlevoix.

F: W Dômes Charlevoix spektakularna jest nie tylko lokalizacja, ale także wystrój wnętrz. Było dość głośno o Waszej współpracy z jednym z najbardziej rozpoznawalnych architektów wnętrz podczas projektowania wyglądu Waszego resortu. Czy możecie powiedzieć nam coś więcej na ten temat?

DC: Dômes Charlevoix zalicza się do miejsc oferujących odwiedzającym niezwykłe przeżycia. Oryginalność, ale też staranne wykonanie każdego detalu, urzeka naszych Klientów za każdym razem. Sukces projektu poza regionem zależy zatem w dużej mierze od samego charakteru projektu, jakości i doświadczenia. Chcąc, aby nasz projekt był doskonały, zadbaliśmy o każdy jego szczegół – wnętrze kopuły, naszą stronę internetową (www.domescharlevoix.com), a także branding całego projektu. Takie podejście jest niezbędne, aby promować firmę, a tym samym zapewnić jej reputację poza granicami regionu.

Położenie geograficzne terenu, w połowie drogi między Baie Saint-Paul i Le Massif de Charlevoix, jest również jednym z czynników sukcesu tego projektu. Kto mógłby spodziewać się takiego poziomu luksusu zarówno wewnątrz kopuły, jak i na zewnątrz- gdzie na prywatnym tarasie, z którego roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków w regionie, Goście mogą korzystać z jacuzzi?

Dodatkowe informacje możesz znajdziesz w tym artykule:

www.dezeen.com/2018/11/08/eco-luuxe-domes-charlevoix-quebec-canada-bourgeois-lechasseur/

F: Jakie opinie otrzymujesz od swoich Gości? Co najbardziej kochają w Dômes Charlevoix?

DC:

 • Spektakularny widok
 • Niesamowite doświadczenie
 • Luksus i wygoda

Dômes Charlevoix wyróżnia się spośród innych eksperymentalnych projektów turystycznych formą zakwaterowania, ale także jakością dostępnych udogodnień i usług. Odwiedzający doceniają również im oferowaną wolność i prywatność- na miejscu nie ma personelu. Goście odbierają klucze w małych, bezpiecznych skrzynkach przy wejściu na teren obiektu, dzięki czemu Goście mają większe poczucie, że odbywają wyjątkową przygodę.

We wnętrzu kopuły nic nie jest pozostawione przypadkowi. W pełni wyposażona kuchnia i luksusowa łazienka zachwycają wszystkich odwiedzających. Niewielu spodziewałoby się takiego poziomu luksusu i komfortu w kopułach geodezyjnych. Pomimo ograniczonej przestrzeni, jednostki mogą pomieścić do 4 osób dzięki dwóm łóżkom typu queen.

Położenie resortu w sercu regionu Charlevoix jest strategiczne ze względu na podaż i zamożność regionu w porównaniu z innymi. Stąd też projekt ​​jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla turystów.

Jako jedyni w regionie oferujemy idealne połączenie niezwykłego zakwaterowania i zapierającego dech w piersiach widoku na rzekę Św. Wawrzyńca.

F: Internet zakochał się w Dômes Charlevoix. Jak udało Ci się zdobyć taką popularność?

DC: W branży turystycznej marketing i jakość produktów są najważniejsze. Nasz sukces poza regionem opiera się na 3 kluczowych elementach:

Optymalizacja platform społecznościowych

Nasz zespół zwraca szczególną uwagę na to, aby zawsze być na bieżąco na Facebooku i Instagramie. Prawie cała nasza komunikacja odbywa się na tych platformach, które mają łącznie prawie 180 000 subskrybentów. Często udostępniamy tam zdjęcia, a także organizujemy okresowe konkursy, aby przyciągnąć uwagę obserwatorów. Pojedynczy wpis na naszej stronie na Facebooku często dociera do ponad 50 000 osób. Z kolei zasięg naszego ostatniego konkursu wyniósł blisko 1,5 mln. osób. Nasz rozgłos wywodzi się z tego wpływu i korzystamy z okazji, aby często podkreślać region Charlevoix. Rzeczywiście, chociaż nasi klienci decydują się przede wszystkim na przyjazd do Dômes Charlevoix, to fakt, że znajduje się on w tym cudownym regionie, pozwala nam błyszczeć jeszcze bardziej.

Tworzenie treści

Piękno miejsca oraz dodatkowe udogodnienia to jedno, a przedstawienie tego na zdjęciach to zupełnie inna kwestia. Ponieważ wiemy, że klienci podejmują decyzję o zarezerwowaniu noclegu w naszym resorcie na podstawie dostępnych zdjęć, postanowiliśmy stworzyć wysokiej jakości treści na wszystkie pory roku. W tym celu mieliśmy okazję współpracować z utalentowanymi fotografami. Ta współpraca pozwoliła nam zgromadzić dziesiątki wysokiej jakości zdjęć, dzięki którym udało nam się zdobyć rozgłos.

Influencerzy

Od czasu otwarcia Dômes Charlevoix skontaktowało się z nami wielu influencerów proponując pobyt w resorcie w zamian za promocję na swoich kontach społecznościowych. Dlatego wybraliśmy te, których wizerunek i treść najbardziej przypominają to, co chcemy podkreślić. Oto kilka z nich:

F: Jak oceniasz poziom produktów i usług oferowanych przez FDomes. Czy poleciłbyś je innym?

DC: Serdecznie polecamy firmę FDomes Glamping jako rzetelnego partnera biznesowego. To, co cenimy najbardziej, to wysoka jakość produktów i wspierający nas zespół. FDomes świadczył profesjonalne usługi od samego początku naszej współpracy.

To niesamowite, jak dobry pomysł, ciężka praca, pasja do glampingu i gościnność potrafią przerodzić się w prawdziwy sukces. Żadne słowa nie są potrzebne – wystarczy spojrzeć na liczby:

 • Ponad 1800 odwiedzających od otwarcia resortu. Według szacunków liczba ta wzrośnie do prawie 2500 odwiedzających w samym tylko 2020 roku.
 • Obłożenie na poziomie 99% od otwarcia. Od początku funkcjonowania resortu jedynie dwa 3-dniowe pobyty pozostały niezarezerwowanie.
 • Średnia ocena 4,8 na 5 gwiazdek na Facebooku i Google.
 • Ponad 300 000 wizyt na stronie internetowej Dômes Charlevoix do tej pory, z czego ponad 39% odwiedzających stronę pochodzi spoza Quebec.
 • Prawie 150 000 subskrybentów na Facebooku.
 • Ponad 27,700 obserwujących na Instagramie.
 • Ponad 12 000 e-maili otrzymanych od osób, które chcą być na bieżąco informowane o projekcie.
 • Ponad 50 publikacji na międzynarodowych blogach i mediach poświęconych architekturze i turystyce, w tym CNN Business.
 • Artykułu w mediach Quebec, w tym m.in.: Le Journal de Quebec, Le Journal de Montreal, Le Soleil, Le Devoir, La Presse itp.

Domes Charlevoix | Charlevoix, Quebec

Strona internetowa: www.domescharlevoix.com/

Instagram: www.instagram.com/DomesCharlevoix/


Zainteresował Cię ten wpis?

Przeczytaj o innych resortach oferujących nocleg w FDomes Glamping:

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
a-frame shape in spring
FDomes przedstawia: nowy domek glampingowy do 35 m2 powierzchni zabudowy
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu