WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
a white geodesic domes in snow

Kontynuując serię wywiadów z właścicielami i menadżerami resortów glampingowych dziś z przyjemnością dzielimy się rozmową z Tonnym Mathiassenem, założycielem 5-gwiazdkowego resortu. Wraz ze swoją małżonką Mirą postanowił spełnić marzenia i stworzyć miejsce, w którym luksus spotyka się z naturą.

FDomes: Jak wpadliście na pomysł ośrodka glampingowego?

Tonny Mathiassen: The Glacier to projekt, nad którym pracujemy od 2009 roku. W ciągu tych lat kilkakrotnie zmieniał formę i treść, ale część projektu zawsze była stała. Chcieliśmy stworzyć coś w rodzaju bazy na dziko, gdzie nasi goście mogliby cieszyć się luksusem nowoczesnego pokoju hotelowego, a następnie otwierać drzwi i być otoczonym nietkniętą przyrodą, co postanowiliśmy nazwać doświadczaniem natury z niskim progiem.

F: Co było pierwsze, pomysł na ośrodek glampingowy czy ziemię?

TM: Za The Glacier stoi małżeństwo- Mira i Tonny. Tonny urodził się i wychował w Jøkelfjord. Słowo „Jøkel” to staronorweskie słowo oznaczające „lodowiec”, a sama nazwa zdradza ogromną wskazówkę na temat tego, czego możesz spotkać na miejscu. Z czterema pobliskimi lodowcami, z których jeden jest jedynym w kontynentalnej Europie i nadal spuszcza lód bezpośrednio do morza, po prostu wiedzieliśmy, że to jest to miejsce. Dwa lata zajęło nam przekonanie poprzednich właścicieli, aby sprzedali nam ziemię, a następnie 9 lat, zanim poczuliśmy, że mamy produkt, który spełnił nasze oczekiwania i możemy być z niego dumni.

F: Odległa lokalizacja, piękno przyrody i naprawdę spektakularne widoki są tym, czego mogą doświadczyć Wasi goście. Jakie zajęcia są oferowane w Waszym resorcie?

TM: Zawsze mówiliśmy, że chcemy być najlepsi w tym, co zapewniamy naszym gościom. Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z dostawcami usług, którzy zapewniają działania i doświadczenia oparte na naturze, spełniając tym samym nasze standardy. Jesteśmy szczęśliwi, że znajdujemy się w samym środku idealnego punktu wyjścia dla wielu atrakcji, z wysokimi górami, lodowcami, zorzą polarną, słońcem w nocy, wielorybami, reniferami i oczywiście dużą ilością śniegu.

Dziś oferujemy szeroki wybór zajęć zróżnicowanych w zależności od sezonu i poziomu aktywności. Oto kilka przykładów z różnych kategoriach:

  • Morze: spływy kajakowe, rejs łodzią na lodowiec, safari wielorybami, wyprawy wędkarskie.
  • Góry: skitouring, spacery po lodowcu, wspinaczka górska, tory lawinowe.
  • Przyroda: polowanie na zorzę polarną, wędrówki na rakietach śnieżnych, piesze wycieczki, psie zaprzęgi, migracje reniferów.
  • Kultura: zwiedzanie świętych miejsc Lapończyków, szlaków kulturowych, grobów niedźwiedzi, opowiadanie historii.
  • Jedzenie: degustacja lokalnych potraw i napojów.

F: Czy planujecie oferować swoim gościom całoroczne zakwaterowanie?

TM: Jesteśmy otwarci przez cały rok, a nasi Goście mogą doświadczyć zarówno Zorzy Polarnej, jak również niekończących się letnich dni.

F: Czy mieliście już pierwszych gości w swoim resorcie? Jakie były ich wrażenia?

TM: Otworzyliśmy naszą resort w roku przestępnym, 29. lutego tego roku. Podobnie jak większość świata zamknęliśmy obiekt z powodu pandemii koronawirusa, ale ponownie otworzyliśmy go w ostatnim tygodniu czerwca. Cytując jednego z naszych ostatnich gości: „Wiedzieliśmy, że będzie dobrze, ale nie byliśmy na to przygotowani, byliśmy pod niesamowitym wrażeniem! Nie sądzę, aby ludzie zdawali sobie sprawę, jak cudowne jest to miejsce i mamy nadzieję, że więcej osób odkryje ten ukryty klejnot”.

Obecnie cieszymy się oceną 5 na 5 na wszystkich platformach, na których podlegamy ocenie, a drugi co do wielkości bank w Norwegii właśnie polecił nas, jako 1 z 5 miejsc docelowych, które musisz odwiedzić, jeśli wybierasz się do północnej Norwegii.

F: Jak oceniacie poziom produktów i usług oferowanych przez FDomes. Czy polecilibyście je innym?

JW: Zaczęliśmy od innego dostawcy kopuł geodezyjnych, ale nie oferował on jakości, jakiej szukaliśmy. Po dokładnych badaniach znaleźliśmy FDomes Gamping, które zapewniały znacznie wyższy poziom jakości. Jako obiekt turystyczny pracujemy przez całą dobę, a jeśli napotkaliśmy coś, o czym musieliśmy porozmawiać z FDomes, zawsze dzielił nas tylko jeden telefon, bez względu na porę dnia lub dzień tygodnia.

Isbreen The Glacier | Jøkelfjord, Norway

Website: www.theglacier.no/

Instagram: www.instagram.com/isbreentheglacier/


Zainteresował Cię ten wpis?

Przeczytaj o innych resortach oferujących nocleg w FDomes Glamping:

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
a-frame shape in spring
FDomes przedstawia: nowy domek glampingowy do 35 m2 powierzchni zabudowy
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu