WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
white geodesic dome with aurora borealis view

Z wywiadu przeprowadzonego z Harriniva Hotels & Safaris dowiecie się o tym, dlaczego ludzie w fińskiej Laponii wybrali FDomes Glamping do stworzenia glampingu. Zobacz, jak kopuły geodezyjne sprawdziły się w ich biznesie i dlaczego okazały się doskonałym wyborem.

FDomes: Dlaczego zdecydowaliście się zająć glampingiem?

Harriniva: Chcieliśmy zaoferować coś nowego, wyjątkowego. Rozwijaliśmy również produkty zgodnie z nowym pomysłem. Nasz Aurora Glamping wykonany z kopuł geodezyjnych jest pierwszym oficjalnym celem glampingu w Finlandii i północnej Skandynawii.

F: Jaki typ glampingu oferujecie?

H: Nasze glampingowe specjalności w Torassieppi to śnieżne igloo zimą oraz Aurora Domes przez cały rok. Kopuły geodezyjne zapewniają zimą widok na spektakularną zorzę polarną w Skandynawii i niesamowite słońce o północy latem. Gdy jest ciepło można doświadczyć lapońskiego życia z dawnych czasów i przenocować w tradycyjnych chatach „laavu”, „kota”, „aitta” oraz „heinälato” lub spędzić czas w spokojnej chatce na łonie natury.

Torassieppi jest częścią grupy Harriniva Hotels & Safaris i składa się z wioski, chat, farmy, muzeum reniferów, farmy husky, Winter Village i Aurora Glamping. Oryginalna farma reniferów pochodzi z 1847 roku. W Torassieppi czujesz ducha natury i jesteś częścią dzikiej przyrody. Ta niewielka miejscowość oferuje noclegi w domkach, pokojach dwuosobowych, a także kempingach i przyczepach kempingowych.

F: Dlaczego zdecydowaliście się wybrać kopuły do ​​swojego glampingu? Dlaczego FDomes?

H: Badaliśmy różne rodzaje glampingu. Naszym celem było znalezienie idealnego rozwiązania, które sprawdzi się nie tylko latem, ale także zimą. Tutaj, w fińskiej Laponii, zimą robi się zimno i mamy dużo śniegu. Więc poszperaliśmy trochę i dowiedzieliśmy się o kopułach i FDomes.

F: Czy Wasi goście mają preferencje co do zakwaterowania? Czy pytają o konkretne jednostki glampingowe?

H: W dzisiejszych czasach ludzie szukają konkretnego zakwaterowania. Liczba zapytań dotyczących glampingu, które otrzymujemy, gwałtownie wzrosła. Nasi goście szukają czegoś wyjątkowego i chcą doświadczyć dzikiej przyrody połączonej z dobrymi warunkami noclegowymi.

Raindeer Safari at Harriniva

F: Lokalizacja Waszego glampingu jest dość wyjątkowa ze względu na zorzę polarną. Co jeszcze, oprócz podziwiania tego wyjątkowego zjawiska, cenią sobie goście podczas pobytu w Waszym resorcie?

H: Nasi goście cenią sobie przyrodę. Oczywiście najbardziej niezwykłym zjawiskiem są zorze polarne, ale także śnieg, oblodzone jezioro, noc polarna (kiedy słońce nie wschodzi). Chodzi o arktyczną przyrodę i niebo oraz wszystko, co można robić na świeżym powietrzu. Safari z psami husky, safari z reniferami lub przygody na skuterach śnieżnych… Ludzie przyjeżdżają do nas, aby doświadczyć natury i odkryć dziką przyrodę, a to jest tutaj na porządku dziennym.

F: FDomes to zestawy do samodzielnego montażu. Czy ich montaż w Waszym przypadku był trudny?

H: Nie mieliśmy żadnych trudności.

F: Klimat w Waszej okolicy jest raczej surowy: obfity śnieg, niskie temperatury… Jak kopuły radzą sobie w tak ekstremalnych warunkach?

H: Kopuły całkiem dobrze radzą sobie w naszych ekstremalnych warunkach. Aby zapewnić maksymalny komfort gościom, którzy nie są przyzwyczajeni do rozpalania ognia, połączyliśmy piec opalany drewnem (ten, który był w pakiecie FDomes) z kominkiem na pellet. Dzięki temu kopuły są ciepłe nawet przy temperaturach spadających do -30°C.

F: Jak inwestycja w namioty glampingowe wpływa na Wasz biznes? Czy zakup ten był wart swojej ceny?

H: Zdecydowanie było to dla nas warte swojej ceny. To dobra inwestycja. Otrzymujemy teraz wiele zapytań z powodu Aurora Domes. Jedynym problemem jest to, że nie mamy wystarczającej liczby kopuł!

F: Czy polecilibyście FDomes swoim znajomym lub innym właścicielom kempingów?

H: Tak, z przyjemnością polecamy FDomes!

Najszybszy sposób na zarezerwowanie noclegu w Aurora Dome?

Odwiedź: www.harriniva.fi lub wyślij wiadomość na adres email: info@harriniva.fi.

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
a-frame shape in spring
FDomes przedstawia: nowy domek glampingowy do 35 m2 powierzchni zabudowy
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu