WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
interior of geodesic dome with view at black module and living room

Stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie krótką checklistę, w której znajdują się niezbędne informacje dotyczące otwarcia swojego pierwszego biznesu glampingowego.

Zaplanuj atrakcje dla swoich gości

Choć może Ci się wydawać, że jest za wcześnie na planowanie atrakcji, w rzeczywistości będą one częścią Twojego budżetu. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na kredyt na swój resort, będziesz bardziej przekonywujący mając wszystko szczegółowo zaplanowane.

Wybierz atrakcje pasujące do Twojej lokalizacji. Jeśli zdecydujesz się otworzyć resort glampingowy nad jeziorem, pomyśl o zapewnieniu kajaków, rowerów wodnych lub SUP-ów. Jeśli znajdujesz się na przedmieściach, możesz udostępnić swoim gościom rowery. Zaskocz wszystkich lekcjami garncarstwa lub gotowania. Użyj wyobraźni, a Twoje działania z pewnością przełożą się na liczbę rezerwacji.

Zaprojektuj wnętrze

Do tej pory podzieliliśmy się już kilkoma wskazówkami i trikami, jak zaprojektować wnętrze namiotu glampingowego. Tym razem sugerujemy, aby odpowiednio dobrać kolorystykę, zwracać uwagę na detale, nie oszczędzać na meblach i zadbać o przewiewność wnętrz. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej! Spraw, aby Twoi goście czuli się komfortowo podczas pobytu w Twoim resorcie.

Ponadto, zwróć szczególną uwagę na łazienkę. Warto zastanowić się, czy chcesz zainstalować moduł łazienkowy wewnątrz kopuły, czy może wolisz postawić osobny budynek z prysznicami. Pamiętaj o kosztach. Czasami oszczędzanie na prywatnych łazienkach okazuje się porażką, bo postawienie samodzielnego budynku z prysznicami i kuchnią jest dużo droższe i bardziej czasochłonne. Dodatkowo możesz podwyższyć cenę za noc, jeśli łazienka znajduje się wewnątrz namiotu.

Pomyśl o marketingu

Przede wszystkim inwestuj w dobrej jakości fotografie. Pamiętaj, że również na ich podstawie Twoi goście dokonają rezerwacji pobytu w Twoim resorcie. Zaproś do współpracy profesjonalnego fotografa. Wykorzystaj te zdjęcia, dodając swoją ofertę na portalach rezerwacyjnych i na stronie internetowej resortu. Twoja działalność będzie przy tym bardziej wiarygodna, jeśli posiadasz prostą jednostronicową witrynę ze szczegółami swojego ośrodka.

Wiemy, że prowadzenie resortu jest czasochłonne, ale warto również znaleźć kilka minut na założenie i prowadzenie w mediach społecznościowych (Instagram i / lub Facebook) kont resortu. Twoi goście z przyjemnością będą dzielić się swoimi emocjami i doświadczeniami ze znajomymi wykorzystując do tego swoje profile w mediach społecznościowych. Dzięki obecności w tych serwisach, możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, do którego bardzo trudno byłoby dotrzeć samodzielnie.

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
Brynteg Glamping Resort
9 Powodów Dlaczego Warto Zainwestować w Kopuły Geodezyjne do Glampingu!
4 lutego 2022
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu