WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
photo showing a group of children

Jak stworzyć klasę, w której każdy uczeń będzie chciał się uczyć? Na dworze! Sprawdź, dlaczego powinieneś wskoczyć w nowe otoczenie, przenieść swoją klasę na zewnątrz i dlaczego natura jest jednym z najlepszych nauczycieli, których Twoi uczniowie powinni napotkać na swojej drodze!

Korzyści płynące z prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy robi się cieplej i bardziej słonecznie, są niezliczone. Co najważniejsze, możesz łatwo połączyć to, czego uczysz, z prawdziwym życiem np. ustawiając szklarnię na zajęcia z biologii, warsztat na zajęcia plastyczne lub przewiewną siłownię do gimnastyki. A najlepiej zapewnić wszystkie powyższe pod jednym dachem.

Przeczytaj ten wpis, aby dowiedzieć się, dlaczego coraz więcej nauczycieli przenosi swoje klasy na zewnątrz (i nie mamy tutaj na myśli przerw czy wycieczek do ogrodów zoologicznych!).

Korzyści z zajęć na świeżym powietrzu

W świecie, w którym 87% naszego życia odbywa się w pomieszczeniach, aktywność na świeżym powietrzu jest zawsze przyjemną alternatywą.

Aktualnie spędzamy większość czasu w zamkniętym środowisku, na nauce, zakupach, pracy, kontaktach towarzyskich lub rodzicielstwie. Co ciekawe, badania pokazują, że nasze najlepsze wspomnienia powstają w otwartej przestrzeni.

Oto co najmniej 5 dobrych powodów, aby przenieść swoją klasę lekcyjną na świeże powietrze.

1. Lepsze zdrowie

Kiedy wychodzisz z dziećmi na zewnątrz, wystawiasz je na działanie przyrody, słońca i świeżego powietrza, tworząc wzorce aktywnego, zdrowego stylu życia.

Zamknięte w czterech ścianach szkolnej klasy, przyklejone do tabletów i telefonów komórkowych w domu dzieci odczuwają brak zajęć na świeżym powietrzu. Natura zapewnia wspaniały wpływ na ich samopoczucie i zdrowie.

Po czasie spędzonym na zajęciach w plenerze powinieneś zauważyć wzrost fizycznego rozwoju i możliwości swoich uczniów: poprawę wytrzymałości i zdolności motorycznych. Prawdopodobne jest, że bezpośrednio przyczynisz się do obniżenia odsetka osób otyłych, a nawet cierpiących na cukrzycę i ADD / ADHD.

2. Wyższa motywacja

Na zewnątrz wszystko wydaje się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Uczniowie będą dużo szczęśliwsi i chętniej wykonają swoje zadania na świeżym powietrzu niż w tradycyjnym pomieszczeniu. Nie ma lepszego sposobu na nauczenie dzieci ogrodnictwa niż pozwolenie im wyhodować własną roślinę z nasion. Zajęcia na świeżym powietrzu pomogą Ci zwiększyć ich samoocenę i pewność siebie, motywację i skupienie.

3. Lepsze oceny

Badanie przeprowadzone na dzieciach w wieku szkolnym w Kalifornii wykazało, że te uczęszczające na zajęcia na świeżym powietrzu osiągały lepsze wyniki niż ich rówieśnicy przebywający w domu. Dzieci radziły sobie lepiej nie tylko z matematyki czy przedmiotów ścisłych, ale także z przedmiotów wymagających dużej kreatywności. Lepsze wyniki w nauce są najprawdopodobniej związane z aktywnością fizyczną, mierzoną różnego testami edukacji na świeżym powietrzu dotyczącymi wydajności poznawczej.

5. Niższy poziom stresu

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni zewnętrznej zdecydowanie łatwiej jest stworzyć środowisko niekonkurencyjne i kooperacyjne. Dzieci mogą pracować w grupach i na nowo łączyć się z naturą we własnym tempie. Jak twierdzą naukowcy, spędzanie czasu na świeżym powietrzu łagodzi stres lepiej niż cokolwiek innego. Oprócz bardziej zrelaksowanej postawy dzieci stają się bardziej cierpliwe, zdyscyplinowane i zwracają uwagę na to, co do nich mówisz.

5. Lepsze zrozumienie

I wreszcie, dzieci uczą się doceniać naturę i poznają, jak działa świat, odkrywając go. Lekcje na zewnątrz ułatwiają praktyczną i przemyślaną edukację. Łącząc się z naturą, uczniowie rozwijają zainteresowania i zdobywają lepsze zrozumienie nauk ścisłych takich jak matematyka, biologia, umiejętności środowiskowe itd.

Czy w nauczaniu dzieci korzystasz z zajęć na świeżym powietrzu? Jakie korzyści wdrożenie ich przyniosło Tobie i Twoim uczniom?

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
Brynteg Glamping Resort
9 Powodów Dlaczego Warto Zainwestować w Kopuły Geodezyjne do Glampingu!
4 lutego 2022
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu