WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
white dome tent in winter in mountain in night

Nadchodzi zima, czas pomyśleć o sposobach zwiększenia dochodów hotelu w tym sezonie. Przy mniejszych podróżach rekreacyjnych i wynikającym z tego niższym obłożeniu pokoi wiele hoteli i innych firm hotelarskich zapada w zimowy sen, a właściciele często walczą o związanie końca z końcem. Ale z Tobą nie musi tak być! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zwiększyć dochody Twojego hotelu i uczynić swoją ofertę bardziej atrakcyjną.

1. Opracuj wyjątkową koncepcję

Zimowy krajobraz jest nagrodą samą w sobie, której jako hotelarz z pewnością nie chcesz  ukrywać. Zamiast tego możesz chcieć to podkreślić obok generowania większych dochodów z hotelu. Zastanów się nad stworzeniem kompleksu hotelowego z ekskluzywnymi igloo z widokiem na zaśnieżone stoki i drzewa. Jak to zrobić? Złóż szereg białych kopuł geodezyjnych z PVC z panoramicznymi oknami zapewniającymi wspaniałe widoki na zimową krainę czarów. Spraw, aby otaczały centralną chatkę, aby stworzyć sieć (możesz to zrobić samodzielnie, kopuły są zaprojektowane do łatwego samodzielnego montażu). Zakotwicz strąki na solidnych platformach z twardego drewna, dodaj meble i izolację, i voilà – Twój niskoemisyjny hotel lub ośrodek narciarski jest gotowy! Spróbuj użyć kopuł o różnej wielkości, aby zrobić miejsce dla różnych gości: rodzin, par, grup biznesowych, osób indywidualnych, podróżujących w celach turystycznych, VIP-ów itp. Jeśli w tej chwili nie interesujesz się inwestycjami, na początek sprawdź jak przyjmie się ten pomysł i zainstaluj 2-3 pojedyncze namioty glampingowe.

2. Zainwestuj w Winter Glamping

Ze względu na rozprzestrzenianie się sieci Hilton lub Marriott oraz takich jak Airbnb, mniejsze hotele i kurorty są na drugim planie. Konsekwencją tego jest często rosnąca presja ulepszania swojej oferty dzięki USP. Jednym z takich USP na zimę byłoby wprowadzenie izolowanych kapsuł glampingowych. Powody? Kemping Glamour jest teraz bardziej popularny niż kiedykolwiek, a struktury glampingowe są trwałe, niedrogie i robią pierwsze wrażenie równie dobre jak ostatnie. Nie masz pewności co do struktury? Wypróbuj ekologiczne kopuły glampingowe. Wyglądają wspaniale (naturalnie wtapiają się w mroźny krajobraz), nie kosztują wiele i wytrzymują obfite opady śniegu. Ich dość dużą przewagą nad konkurencją jest duże okno umożliwiające szerszy widok na piękne krajobrazy. Tradycyjne namioty, tipi, jurty czy domki są pod tym względem dość ograniczone, więc trudno sobie wyobrazić, żeby któryś z nich nadrabiał zaległości. Ale co, jeśli brakuje ci scenerii? Kopuły glampingowe nadrabiają to wyrafinowaniem – ich wnętrze to czysty luksus.

3. Chronią przed zimnem i śniegiem

Załóżmy, że Twoi goście nie przepadają za zimnem, gdy przebywają w zamkniętych pomieszczeniach. Oczywiście chcesz ich zabezpieczyć przed niskimi temperaturami i wszelkimi opadami śniegu, które mogą zasłaniać widok z okna. A co by było, gdybyś mógł zrobić jedno i drugie, nie rezygnując z wizualnego aspektu? Jak możesz sobie wyobrazić, kopuły glampingowe są pod tym względem raczej nie do pobicia. Mogą być wyposażone w stylowy piec opalany drewnem i komin oraz zasłony dopasowane do rozmiaru wykuszu. Ponadto mogą być (i raczej powinny być) izolowane bardzo skutecznymi panelami aluminiowo-powietrznymi, które utrzymają wnętrze w cieple i przytulności nawet w przypadku, gdy temperatura na zewnątrz spada do -25˚C. Inna sprawa: izolacja zapobiega tworzeniu się kondensatu od wewnątrz, a ogrzewanie kominkowe zapobiega osadzaniu się śniegu i szronu na zewnętrznej powierzchni. Wszystko to w wygodnym 5 * otoczeniu.

4. Twórz punkty dla społeczności

To sekret, który łączy luksusowe odosobnienie willi i praktyki towarzyskie oferowane przez najlepsze hotele (na przykład Marriott jest w trakcie testowania aplikacji społecznościowej, która łączy się z kontami LinkedIn, aby połączyć gości hotelowych, którzy mają, powiedzmy, wspólne hobby ). Wszystko sprowadza się do tego, aby dać swoim gościom wybór: pomiędzy zacisznym otoczeniem z widokiem na wzgórze a miejscem spotkań towarzyskich, jak całodobowy pub lub winiarnia. To powiedziawszy, możesz utworzyć łańcuch różnych powodów do wszelkich zastosowań. Rozważ założenie egzotycznej kafeterii położonej w śniegu, zimowego salonu z miękkimi sofami i kominkiem, spa na wieczorne odprężenie lub namiotu imprezowego szczególnie przydatnego na zimowe uroczystości: Boże Narodzenie, Nowy Rok, Chanuka, Kwanzaa, Diwali… Miłośnicy przyrody i towarzyskie dusze oszaleją na punkcie Twojego miejsca, zachwycając się nim w mediach społecznościowych. Nawiasem mówiąc, nie zapomnij umieścić wszystkich swoich mocnych stron we wspomnianych mediach i na niektórych stronach internetowych związanych z hotelami: Airbnb, Booking.com czy Glamping Hub.

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
Brynteg Glamping Resort
9 Powodów Dlaczego Warto Zainwestować w Kopuły Geodezyjne do Glampingu!
4 lutego 2022
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu