WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
FDomes Glamping geodesic domes by the lake in glamping business

W idealnym świecie miałbyś wyobrażenie o biznesie, który naprawdę Cię interesuje tak samo jak wszelkie zasoby, aby urzeczywistnić swoją wizję. Nie znamy wszystkich odpowiedzi na pytania dotyczące idealnej ścieżki biznesowej, ale tak się składa, że wiemy co nieco o biznesie glampingowym. Jeśli więc kiedykolwiek zastanawiałeś się nad bliższym przyjrzeniem się rynkowi o wartości 2 miliardów dolarów, możemy Ci pomóc. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego glamping może być idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Zanim przejdziesz dalej, sprawdź, czy któreś z tych stwierdzeń odnosi się do Ciebie:

1. Szukam wolności w biznesie.

2. Jestem pasjonatem przyrody.

3. Jestem osobą, która lubi przebywać z innymi ludźmi.

4. Lubię gościnność.

5. Sprawianie innym radości daje mi satysfakcję.

6. Szukam firmy, którą mogę rozpocząć od zaraz.

7. Prowadzenie własnego luksusowego kempingu byłoby po prostu świetnym doświadczeniem.

Jeśli jedno lub więcej z tych stwierdzeń Ciebie opisuje, czytaj dalej, ponieważ glamping wydaje się być Twoją idealną ścieżką kariery.

Co to jest glamping?

Glamping to kemping z dodatkowymi udogodnieniami. Niektórzy twierdzą, że pod wieloma względami przewyższa tradycyjne biwakowanie. Zachowując zalety, takie jak bliskość natury, mówi się, że wzbogaca sposób, w jaki obcujemy z przyrodą dzięki udogodnieniom, które można znaleźć w luksusowym hotelu. Goście z uśmiechem na twarzy wyobrażają sobie  wakacje, w których dzika przyroda jest tuż za rogiem, a do ich wyłącznej dyspozycji są również stylowe wnętrza z wygodnymi podwójnymi łóżkami, w pełni wyposażoną kuchnią i salonem. 

Czy poszedłbyś o krok dalej?

Tak jak każdy biznes, i ten wymaga pewnego stopnia pasji. Rozsądne jest również założenie, że znajomość klientów i ich potrzeb to kamienie milowe na drodze do Twojego sukcesu. Nie wspominając o oszacowaniu kosztów kapitałowych. Ale istotą każdego resortu glampingowego jest wyjątkowość, czynnik „X”, który przyciąga klientów specjalnie do Twojego miejsca, pozostawiając ich spragnionych jeszcze większej ilości doświadczeń. Glamping może być Twoim asem w rękawie. Może się nawet okazać, że Twoje apartamenty glampingowe zostaną zarezerwowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Dlaczego warto wybrać glamping?

Glamping stał się uniwersalnym sposobem spędzania czasu, który obejmuje dwie grupy demograficzne, zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia. To opcja szczególnie atrakcyjna dla osób, które cenią sobie ideę biwakowania. Ta forma spędzania wolnego czasu z każdym dniem staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza wśród rodzin, dobrze zarabiających osób i emerytów. Obraz jaki glamping tworzy w umysłach urlopowiczów to wspólnota rodzinna i bliskość natury połączona z nowoczesnością. Nic więc dziwnego, że szybko stał się satysfakcjonującym sposobem zarabiania na życie, zarabiania dodatkowych dochodów lub zapewnienia sobie spokojnej emerytury.

Jak to działa?

W rzeczywistości nie musisz nawet posiadać ziemi, aby założyć resort glampingowy i w ten sposób zarabiać na życie. Wynajęcie kawałka ziemi i postawienie na niej jednego lub dwóch namiotów sferycznych będzie idealnym początkiem i relatywnie niedrogim sprawdzianem tego typu biznesu. Spróbuj to zrobić i powiadom swoich potencjalnych gości, wskaż im drogę do bajecznych apartamentów i zobacz, jak przebiegnie cały proces. 

Którą strukturę glampingową wybrać?

Opcji jest naprawdę wiele: jurty, namioty safari, tipi, kopuły, schroniska przyrodnicze, stodoły, chaty, domki, a nawet domki na drzewach. Który z nich jest najlepszy? Jeśli zapytasz nas odpowiemy, że to zdecydowanie namiot glampingowy (nie oferowalibyśmy ich, gdybyśmy myśleli inaczej). To jedno z najtrwalszych rozwiązań na rynku. Ci, którzy wykorzystują kopuły geodezyjne jako miejsca do glampingu, mówią o ich świetnym stosunku jakości do ceny. Ponadto, inwestując w kopułę, możesz rozpocząć działalność prawie tego samego dnia. Kopuły są dostępne w postaci gotowych do montażu zestawów, które są dostosowane do Twojego projektu, budżetu i klientów.

Jak zacząć?

Założenie małego glampingu jest ogólnie dość proste i wymaga stosunkowo niewielkiej ilości legislacji. Wszystko, czego potrzebujesz, to decyzja co do rodzaju struktury, którą wykorzystasz jako zakwaterowanie glampingowe. Jeśli posiadasz już obiekt hotelarski, uzupełniająca się linia w postaci glampingu to wspaniały pomysł na rozszerzenie działalności. Jeśli nie, spróbuj z dwoma lub trzema „kulkami” i zobacz, jak to działa. Powodzenia!

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
Brynteg Glamping Resort
9 Powodów Dlaczego Warto Zainwestować w Kopuły Geodezyjne do Glampingu!
4 lutego 2022
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu