WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
graphic showing vegetables in a basket with text "pop-up stores"

Każdy, kto sprzedaje produkty lub usługi – od dużych sieci po małe startupy – próbował znaleźć najlepszy sposób dotarcia do potencjalnego nabywcy. Niektóre z tych wysiłków nigdy się nie sprawdzają, inne tak, ale istnieje sposób, który okazuje się skuteczny w większości przypadków, jeśli nawet nie we wszystkich. Wyjątkowy sklep pop-up.

Co to jest sklep typu pop-up?

Tymczasowy punkt sprzedaży detalicznej, wolnostojąca budka lub namiot, który „pojawia się” w różnych miejscach, od pustych ulic i parków po galerie i ruchliwe centra handlowe. Sklep pop-up zyskał popularność kilka lat temu, nie tylko dlatego, że jest tańszy niż pozostałe opcje, ale przede wszystkim dlatego, że może przynieść dużo rozgłosu dla każdego rodzaju biznesu, szczególnie podczas szczytu sezonu biznesowego.

Jak to jest zrobione?

Producenci mebli ustawiają swoje elementy na specjalnie zaprojektowanym tle, dając odwiedzającym możliwość zobaczenia jak ich produkty będą wyglądać w gotowych wnętrzach, firmy spożywcze instalują otwarte kawiarnie, bary i restauracje, aby przyciągnąć tłumy wracające z pracy. Każda gałąź ma swoje sprytne sposoby. Jakie są Twoje?

Możliwości sklepu pop-up?

Jeśli nigdy nawet nie pomyślałeś o daniu mu szansy, zatrzymaj się i przemyśl to jeszcze raz. Jeśli masz w planach wprowadzenie na rynek nowego produktu swojej firmy, czytaj dalej. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu sprzedaży starego produktu firmy, również czytaj dalej. Jeśli obawiasz się, że wciąż zbyt mało ludzi wie o wspaniałych rzeczach, które robisz i sprzedajesz- od teraz wiesz już, jak to zmienić.

Przejdźmy do listy najważniejszych powodów, dla których tak wiele firm decyduje się na rozwój swojej działalności dzięki sezonowemu sklepowi pop-up. Kompilacja została oparta na raporcie Centre for Economics and Business Research z 2015 r. na temat Britain’s Pop-Up Retail Economy 2015.

Dzięki pop-up store możesz zatem:

1. Oszczędzać pieniądze. Instalacje, o których mówimy ustawione są zazwyczaj na krótkie okresy czasu (zwykle dni lub miesiące). Stąd ich koszty instalacji i utrzymania są niższe niż w przypadku tradycyjnych sklepów. Możesz przenieść się do pustej powierzchni handlowej, wynająć miejsce w już prosperującym sklepie czy galerii lub samodzielnie zbudować własny sklep pop-up. Większość właścicieli firm decyduje się na sklepy DIY tylko dlatego, że są one najbardziej opłacalną opcją. Ponadto są przenośne i elastyczne.

2. Oszczędzić czas. Cokolwiek wybierzesz: namiot, kiosk czy istniejącą już przestrzeń sklepową, są one zdecydowanie mniej czasochłonną opcją niż standardowy wynajem sklepu.

3. Szybciej sprzedawać swój produkt. Tradycyjny sklep jest zawsze obecny, podczas gdy sklep typu pop-up jest tymczasowy. Stwarza to chęć do zakupu. W obliczu ograniczonej dostępności Twojego produktu klienci chcą go bardziej i są bardziej skłonni do zakupu. Prowadząc sprzedaż pod hasłem: „dziś tu jesteśmy, jutro nie”, masz faktyczną szansę na zwiększenie sprzedaży.

4. Zwiększyć swoje dochody. Sektor detaliczny typu pop-up wygenerował obroty w wysokości ponad 2,3 miliarda funtów w ciągu ostatnich 12 miesięcy tylko w Wielkiej Brytanii. To o 12,3% więcej niż rok wcześniej. W tym roku liczba ta prawdopodobnie również wzrośnie. Przemyślany sklep tego typu może zwrócić uwagę i pobić rekordy sprzedaży.

5. Zbudować świadomość marki. 44% konsumentów odwiedziło sklep typu pop-up w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wielu z nich prawdopodobnie dokonało zakupu. Niektórzy z nich nie, ale nadal pamiętają rzeczywiste wrażenia z wizyty w tym miejscu. Dobrze jest raz na jakiś czas dotrzeć do ludzi i pokazać im wizję swojej marki. Zacznij być widoczny!

6. Połączyć się z klientami. Ludzie lubią odkrywać nowe rzeczy, a natknięcie się na Twój wspaniały sklep pop-up może być jedną z nich. W takim miejscu będziesz mógł dotrzeć do potencjalnych klientów w bardzo naturalny i prosty sposób. Zapytaj ich o cokolwiek, a przekonasz się, że chętnie udzielą Ci odpowiedzi. Mniej formalne ustawienie sklepu pop-up sprzyja komunikacji i przekazywaniu informacji zwrotnych.

7. Zwiększyć atrakcyjność swojej firmy. Jeśli rozgłosisz się i stworzysz przestrzeń przyjazną konsumentom, będzie ona działać jak impreza, w której trzeba wziąć udział. Skontaktuj się z lokalnym radiem, magazynami, gazetami i zaproś ich do siebie. Media pokochają Twój pop-up i podzielą się swoim entuzjazmem z konsumentami, którzy szybko pojawią się u Twoich drzwi.

8. Pomóc sobie zaistnieć jako Sprzedawca. Jeśli planujesz stać się czymś więcej niż tylko sezonową atrakcją, Twoje zaangażowanie jest kluczowe! Spraw, aby sklep pop-up był ekskluzywny i przyjazny, zaangażuj odwiedzających i daj im coś, co mogą zabrać ze sobą po wizycie w sklepie. Kiedy budujesz relacje i więzi z klientami, stajesz się uznanym Sprzedawcą, któremu ludzie mogą zaufać.

Related posts

Brynteg Glamping Resort
9 Powodów Dlaczego Warto Zainwestować w Kopuły Geodezyjne do Glampingu!
4 lutego 2022
graphic with phone showing a woman in a geodesic dome
Rozwijaj Swój Biznes Glampingowy w Mediach Społecznościowych: Reposty
12 marca 2021
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu