WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
interior of geodesic dome with view at black module, coffee table, sofa, chairs and fireplace

Jeśli planujesz otworzyć swój resort glampingowy, pamiętaj o kilku ważnych aspektach. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką listę, z którą warto się zapoznać.

Wybierz atrakcyjne miejsce

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji, w której powstanie Twój glamping. Musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim musi to być miejsce, które turyści będą z chęcią odwiedzać. Pamiętaj, że Twoim gościom będzie zależało na ucieczce od rzeczywistości i swojego codziennego życia. Będą oni natomiast szukać kontaktu z naturą, zamieniając światła miasta na światła gwiazd.

Czego powinieneś szukać?

Lasy, farmy, nabrzeża, obrzeża i wsie będą świetnym wyborem!

Zaplanuj swój biznes

Chociaż planowanie jest czymś, co wymaga czasu i może być kłopotliwe, zdecydowanie warto się nim zająć. Na początku pomyśl o finansowaniu i ustal swój budżet. Jeśli nie inwestujesz swoich pieniędzy, możesz rozważyć leasing finansowy, zakup ratalny, pożyczkę bankową, pożyczkę komercyjną lub finansowanie rodzinne. Sprawdź wszystkie za i przeciw, porównaj oferty i oblicz koszty.

Ustal datę otwarcia swojego resortu. Mając wyznaczony termin pozostaniesz zmotywowany do ciągłego działania. Pierwsza data nie powinna być jedyną planowaną, ponieważ po drodze może dojść do jej nieplanowanej zmiany. Wyznaczaj kamienie milowe, które dodadzą Ci motywacji, na przykład zamawiając namioty glampingowe, uruchamiając stronę internetową resortu, tworząc i prowadząc profil na Instagramie, projektując wnętrza itp.

Wybierz rodzaj zakwaterowania

Oblicz zwrot z inwestycji. Jeśli wybierzesz namioty glampingowe, ich koszt będzie znacznie niższy, niż w przypadku domków, na przykład drewnianych. Namioty geodezyjne są również łatwiejsze i szybsze w konfiguracji.

Co to znaczy? Oznacza to, że będziesz mógł rozpocząć działalność swojego resortu taniej i szybciej, a w konsekwencji prędzej zarobisz pierwsze pieniądze. Co więcej, kopuły glampingowe to typ zakwaterowania cieszący się obecnie ogromnym zainteresowaniem spowodowanym  tańszą ceną i  bardziej luksusowym wyglądem, niż inne rodzaje zakwaterowania typu glamping.

Wystarczy spojrzeć na rosnący trend kopuł glampingowych. Wszystkie raporty biznesowe już wskazują, że trend ten będzie kontynuowany w latach 2021/22!

Uzyskaj pozwolenie na planowanie

Prawdopodobnie najczęściej zadawane pytanie brzmi: „Czy potrzebuję pozwolenia na budowę, aby postawić namiot glampingowy?”

Odpowiedź brzmi: „To zależy”.

W każdym kraju procedury wyglądają inaczej, dlatego zawsze należy skonsultować się z lokalnymi władzami. Dla przykładu w Wielkiej Brytanii stawiając kopułę glampingową we własnym ogrodzie prawdopodobnie nie będziesz go potrzebować. W Polsce wystarczy wtedy tylko zgłoszenie budowlane.

Jeśli jednak planujesz ośrodek glampingowy, musisz przejść przez procedury. Będziesz potrzebował planu nieruchomości, planu terenu, projekt sieci kanalizacyjnej i informacji o namiotach glampingowych (ich wielkość i specyfikacja techniczna).

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz dołączyć jakąkolwiek dokumentację do swojej aplikacji, Zespół Sprzedaży FDomes Glamping z przyjemnością Ci pomoże, dostarczając dokumenty, które mogą być przydatne.

Zdjęcie: prostooleh

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
Brynteg Glamping Resort
9 Powodów Dlaczego Warto Zainwestować w Kopuły Geodezyjne do Glampingu!
4 lutego 2022
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu