WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
white dome tent while event

Sklepy typu pop-up to jeden z najlepszych sposobów na przyciągnięcie klientów, sprzedaż produktu i natychmiastową widoczność marki. Jak stworzyć sklep pop-up przy minimalnym wysiłku i nie zbankrutować? Odpowiedzią są kopuły sferyczne!

Co to jest sklep pop-up?

Niektórzy nazywają go sklepem typu pop-up, inni – sklepem sezonowym lub sprzedażą błyskawiczną. W przeciwieństwie do tradycyjnych lokali pojawia się w miejscach o dużym natężeniu ruchu i znika po jednym dniu, czasem tygodniu, a czasami po dłuższym okresie. Jego główną zaletą w porównaniu ze standardowymi sklepami jest to, że ma bajecznie niską cenę. Jest również mało ryzykowny pod względem inwestycji i może w mgnieniu oka wznieść biznes na nowy poziom. Pop-upy można często spotkać na ruchliwych ulicach, w centrach miast, galeriach handlowych, podczas wakacji czy na różnego rodzaju imprezach.

Co może zyskać stawiając sklep pop-up?

• Sprzedawać nowy produkt,

• sprzedawać dotychczasowy produkt w większej liczbie,

• budować świadomość marki,

• pomóc Ci nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami,

• poszerzyć bazę klientów,

• zwiększyć dochody,

• zwiększyć atrakcyjność firmy,

• zwiększyć popularność marki lub ugruntować jej obecność,

• pomóc przetestować pomysł na produkt, nowy rynek lub lokalizację.

Podsumowując, sklep pop-up pozwala na testowanie gruntu i jednoczesne zachowanie bezpieczeństwa.

Tworząc sklep pop-up dla potencjalnych klientów, zdobywasz dużą porcję praktycznej wiedzy w krótkim czasie i przy minimalnym wysiłku z Twojej strony. Obejmuje to również niższe koszty, ponieważ stworzenie sklepu typu pop-up jest o 80% tańsze niż tradycyjna jego wersja. Otrzymasz także natychmiastową informację zwrotną i nauczysz się łatwo porozumiewać z klientami. Najlepsze jest to, że nie musisz być Steve’em Jobsem, aby sprzedawać swoje produkty w dużych ilościach. Sklep pop-up zrobi to za Ciebie!

Zobacz, jak inne marki tworzą swoje sklepy pop-up

Ze sklepów typu pop-up korzystają duże marki i małe firmy, od Coca-Coli i Gap, poprzez artystów, właścicieli food trucków i projektantów mody. Jak oni to robią? Najpierw określają cele, które chcą osiągnąć, a następnie podejmują decyzje dotyczące lokalizacji sklepu, projektu i promocji. Internet jest pełen świetnych przykładów projektów pop-upów. My wybraliśmy kilka pochodzących bezpośrednio od naszych klientów, które przedstawiamy poniżej:

Znany z pysznych lodów bez sztucznych dodatków, Häagen-Dazs zdecydował się na pop-up przypominający łyżeczkę do lodów, aby stworzyć multisensoryczne wrażenia z pop-up shopu. Powierzchnia 50m2 została wykorzystana na Ice Cream Academy zlokalizowaną na Bloomsbury Square w Londynie. Mistrz kuchni Dan Doherty i ekspert sensoryczny, profesor Barry Smith zaprosili gości i klientów na serię smacznych eksperymentów… Minimalistyczny winylowy branding i stylowe meble na zewnątrz podkreśliły wizerunek marki.

Lokalizacja: Londyn

Rozmiar: 50m2

Funkcje specjalne: branding, meble

Pierwszy oficjalny mecz NBA w Afryce nie mógł obejść się bez strefy sponsorskiej w formie pop-up. Kopuła o powierzchni 30m2 została wykorzystana przez firmę Marriott International, Inc. współpracującą z NBA.

Lokalizacja: Johannesburg

Rozmiar: 30m2

Funkcje specjalne: sprzęt sportowy, ściana multimedialna, mini boisko do koszykówki

Podczas Tygodnia Retina w Kielcach każdy odwiedzający pop-up’a mógł bezpłatnie poddać się badaniu wzroku.

Lokalizacja: Kielce

Rozmiar: 75m2

Funkcja specjalna: branding

Słyszałeś kiedyś o Color Run? Ten niesamowity wyścig na 5 km. to kolorowe doświadczenie, w którym tłumy są dobrowolnie pokrywane tęczowym proszkiem w czasie pokonywania trasy. W Wielkiej Brytanii zabawa trwała do mety, gdzie biegacze zostali zaproszeni do złożenia kolorowej kopuły Dulux. W wyjątkowej przestrzeni znajdowało się mini centrum fotograficzne, w którym wykonano dziesiątki selfie z trampoliny. Wszystko to w 4 różnych lokalizacjach w całym kraju! Montaż i demontaż zestawu kopuły trwał mniej niż 10 godzin.

Lokalizacja: Londyn, Manchester, Belfast, Brighton

Rozmiar: 75m2

Funkcje specjalne: Mini centrum fotograficzne, trampolina

Wystawa eleganckich projektów we Włoszech – Settimana Artiglanato, promowała lokalne rzemiosło. Duży, kulisty namiot o powierzchni 110m2 ustawiony w centrum Piazza Liberta zwrócił uwagę mieszkańców, ale jednocześnie zachęcił ich do zatrzymania się choć na chwilę. Wewnątrz rzemieślnicy zaprezentowali swoją pracę i wkład we współczesny design.

Lokalizacja: Lissone

Rozmiar: 110m2

Funkcje specjalne: oświetlenie

Wnętrze jednego z pięciu namiotów sferycznych ustawionych na Markplatz w samym sercu Starego Miasta w Düsseldorfie, przedstawiające GuckMal! Była to szersza kampania reklamowa skupiona na śląskich atrakcjach. Pojawiające się kopuły wzbudziły na tyle duże zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów odwiedzających niemieckie miasto, zachęcając ich tym samym do sprawdzenia, co jest w środku. W środku czekało a nich całe mnóstwo atrakcji, w tym symulator wyciągu górniczego oraz symulator roweru turystycznego, gdzie prędkość wyświetlania filmu zależała od tempa pedałowania.

Miejsce: Düsseldorf

Rozmiar: 75m2

Funkcje specjalne: wystrój wnętrz, meble, symulatory

360-stopniowa fotobudka dostarczona przez jednego z największych greckich operatorów telefonii komórkowej WIND mieściła się w świątecznej kopule o powierzchni 110 m2, pośrodku malowniczego placu Syntagma w Atenach.

Lokalizacja: Ateny

Rozmiar: 110m2

Funkcje specjalne: rekwizyty wystawowe, reklama drukowana

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
Brynteg Glamping Resort
9 Powodów Dlaczego Warto Zainwestować w Kopuły Geodezyjne do Glampingu!
4 lutego 2022
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu