WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW
Skonfiguruj kopułę
Share
group of people on a farm

Poznaj Bridge Community Farms – działającą farmę, która skupia ludzi z lokalnej społeczności i oferuje pomoc potrzebującym.

Wyobraź sobie, że jakiś czas temu straciłeś pracę i od tego okresu walczysz, by związać koniec z końcem. Możesz nawet mieć pierwsze objawy depresji. Co robić? Bridge Community Farms ma na to odpowiedź!

Mowa o przedsiębiorstwie społecznym z siedzibą w Ellesmere Port w Cheshire (Wielka Brytania), które dosłownie poprawia jakość życia. Oferuje pracę osobom, które przez długi czas pozostawały bezrobotne.

„Jesteśmy organizacją odpowiedzialną społecznie i dbającą o środowisko. Naszym głównym celem jest zapewnienie stałej i trwałej pracy osobom długotrwale bezrobotnym poprzez uprawę i sprzedaż owoców, warzyw, sałatek i ziół lokalnej społeczności”.

Sprzedają to, co wyhodują

BCF są aktualnie w drugim roku działalności. Uprawiają ekologiczne owoce i warzywa, a następnie sprzedają je w cotygodniowych pudełkach na straganach, dworcach kolejowych oraz w lokalnych sklepach i hurtowniach. W gospodarstwie pracuje około 10-15 wolontariuszy tygodniowo. Po pomoc przychodzą tam także dorośli, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym i trudności w nauce. Ludzie tutaj zdecydowali, że stworzą żywe, zdrowe i integracyjne środowisko, aby zachęcić innych do nauki i rozwijania nowych umiejętności. Tak rozpoczęła się współpraca pomiędzy Bridge Community Farms i FDomes.

Kopuła z zadaniem

Namiot sferyczny firmy FDomes jest wykorzystywany na co dzień, a także jako miejsce zgromadzeń, warsztatów, czy zbiórek pieniężnych. Czasami jest to miejsce na zajęcia rodzinne, innym razem służy jako schronienie i sala lekcyjna do prowadzenia zajęć rzemieślniczych na świeżym powietrzu. Tutaj nazywana jest “Kopułą Słoneczną” i nazwa ta szczególnie przypadła nam do gustu. Został założony na miejscu przez zespół farmy i grupę wolontariuszy, którzy regularnie się tu pojawiają. Na koniec zapytaliśmy, dlaczego wybrano kopułę geodezyjną, a nie, na przykład jurtę?

„Wybraliśmy kopułę, ponieważ jest to centralny punkt naszego gospodarstwa rolnego, centralne miejsce, które wszyscy znają. Akustyka w kopule jest niesamowita. Dodatkowo był naprawdę łatwy w montażu. Zrobiliśmy to sami”- mówi kierownik gospodarstwa, Clair Johnson.

Świetna robota BCF!

Dowiedz się więcej o Bridge Community Farms:

Strona internetowa: Kliknij tutaj
Facebook: Kliknij tutaj
Twitter: Kliknij tutaj

Related posts

a-frame in spring
Odkryj świat glampingu: inwestycja w domki w kształcie litery A
20 maja 2024
a-frame shape in spring
FDomes przedstawia: nowy domek glampingowy do 35 m2 powierzchni zabudowy
Powered by: Profesjonalne strony i sklepy internetowe - webjaksklep.eu