Podróżowanie w duchu Slow to nowoczesne podejście zdobywające coraz szersze grono zwolenników. Warto, aby dowiedzieli się o nim także właściciele glampingów, gdyż trend ten może korzystnie wpłynąć na obłożenie prowadzonych ośrodków wypoczynkowych.
Czym jest Slow Movement?
Czy kiedykolwiek słyszałeś/-aś o Slow Living? Jest to ruch, który powstał w odpowiedzi na niezdrowy tryb życia prowadzony przez zestresowane i przepracowane osoby żyjące w nieustannym pośpiechu. Głównymi założeniami Slow Movement jest zwolnienie tempa życia, skoncentrowanie się na “tu i teraz”, dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne oraz dążenie do osiągnięcia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Postawa ta odnosi się do każdego aspektu ludzkiej egzystencji, a jej celem jest, by żyć pełnią życia! Slow Movement to popularny na całym świecie trend, posiadający wiele cech wspólnych z ideą glampingu. Dlatego też tak ważne jest, aby przedsiębiorcy z branży turystycznej dowiedzieli się o nim i dostrzegli drzemiący w nim potencjał inwestycyjny!
Czy glamping jest spójny z założeniami Slow Traveling?
Glamping od zawsze stanowił alternatywną formę podróżowania i wyjątkowy sposób na oderwanie się od codzienności. Opiera się na doświadczaniu i przeżywaniu, dogłębnym relaksie zarówno ciała, jak i umysłu, a do tego stanowi doskonałą okazję na dokładne poznanie odwiedzanego miejsca. Glamping obejmuje również kwestie ekologicznego zakwaterowanie i zrównoważonej turystyki. Jest to swego rodzaju ucieczka na łono natury, będąca jednocześnie doskonałym sposobem na zwolnienie tempa życia, złapanie oddechu i skupienie się na sobie. Cechą charakterystyczną glampingu, podobnie jak Slow Traveling, jest faktyczne odkrywanie odwiedzanej destynacji, zamiast odhaczania dużej liczby tylko pozornie zwiedzonych lokalizacji i atrakcji. Podróżujący powinni doświadczać otoczenia wszystkimi zmysłami, między innymi poprzez rozmowę z lokalną ludnością, degustację regionalnej kuchni, robienie tego, co rzeczywiście sprawia im radość, a co najważniejsze zwiedzanie miejsca podróży w swoim własnym tempie. Tylko wtedy podróżowanie przyniesie prawdziwą satysfakcję i radość z podróżowania…
Co to oznacza dla właścicieli resortów glampingowych?
Spójność glampingu z ideą Slow Traveling stanowi w rzeczywistości przydatną informację wskazująca na wzrost grupy docelowej prowadzonego biznesu glampingowego. Obserwując rosnącą popularność idei Slow Movement możemy przypuszczać, że w kolejnych latach liczba osób poszukujących resortu takiego, jak Twój, będzie rosnąć. Dla tych, którzy rozważają założenie biznesu glampingowego, a także dla właścicieli hoteli szukających możliwości rozszerzenia swojej oferty, jest to przydatna informacja wskazująca na potencjał inwestycyjny ośrodków oferujących ten rodzaj zakwaterowania. Z drugiej strony, dla przedsiębiorców już posiadających biznes glampingowych oznacza to, że nieustannie zwiększa się grupa osób o podobnej wizji podróżowania, do których jako przedsiębiorcy z branży turystycznej powinienni skierować swoją ofertę.
Jeśli zatem prowadzisz resort glampingowy, nie zapominaj o entuzjastach Slow Movement opracowując strategię marketingową Twojej firmy. To właśnie oni poszukują nietypowych miejsc takich, jak Twój resort… i z pewnością będą nim zachwyceni!